Mapy mých pocitů

Mapy mých pocitů Obálka knihy Mapy mých pocitů
Bimba Landmann
Populárně-naučná literatura
Portál
2021
44
Nikča

„Vzhled věcí se mění v závislosti na pocitech, a tak v nich vidíme magii a krásu, ale kouzlo a krása jsou ve skutečnosti v nás samotných“ Chalíl Džibrán (in Landmann, 2021).

 

Kniha Mapy mých pocitů je naprosto jedinečnou dětskou literaturou. Neočekávejte klasickou pohádku a vyprávěný děj. Vyprávění je totiž na Vás. Tato kniha neobsahuje žádný text, tedy kromě popisků jednotlivých částí map. Jak už z názvu samotné knihy vyplývá, v knize jsou ilustrované mapy vybraných emocí. V knize je také postava Dítěte, které mezi jednotlivými zeměmi emocí cestuje. Mezi každou mapou najdete pouze ilustrované komiksy, kde je vždy zobrazen určitý děj putování Dítěte do každé země. Společně s Dítětem docestujete do zemí: naděje, strachu, znechucení, radosti, hněvu, studu, úžasu, žárlivosti, smutku a lásky.
V mapách emocí najdete různé části nebo obyvatele, které dané emoci přísluší. Tedy například v zemi Lásky narazíte na Mazlivé draky, pak Cestou lásky dojdete k Velkému domu vřelosti a dál Stezkou přátelství k Hradu bohatství… Kniha je opravdu krásně zpracovaná a k tomu nádherně ilustrovaná. Mapy emocí se dají vykládat opravdu různě, u vyprávění i popisu jednotlivých částí bude záležet na aktuálním rozpoložení dítěte. S každým dítětem tedy bude vyprávění jiné a unikátní. Na knížce mi přijde úžasné, že s ní můžete pracovat na podobném principu jako třeba s kartami emocí, akorát kreativnějším způsobem. Je určitě vhodná pro všechny rodiče, školní psychology, dětské terapeuty a všechny další, kteří pracují s dětmi a chtějí s nimi prozkoumat mapy niterných emocí.

Zdroj: Landmann, B. (2021). Mapy mých pocitů. Portál.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.