Moje jméno není diagnóza

Kdy:
9.9.2019 @ 17:00 – 18:00
2019-09-09T17:00:00+02:00
2019-09-09T18:00:00+02:00
Kde:
Babí léto v Bohnicích
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Předprogram – Babí léto 2019
“Moje jméno není diagnóza”
platforma NA ROVINU
Markéta Sluková, Tereza Lehečka, Kamil Rain
pondělí 9.9. V 17:00
Divadlo Za plotem – velký sál

V tomto bloku se zaměříme na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám zotavení, ale i problému stigmatizace. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním může často představovat větší zátěž nežli nemoc samotná, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva. I proto se na tento problém zaměřuje probíhající reforma psychiatrické péče v rámci projektu Destigmatizace.

Debatujícími budou:
Markéta Sluková
Markéta je rozhodnutá pomáhat lidem nacházet radost a naději, jak jen to jde. Pracuje v současné době jako peerkontultantka ve spolku Dobré místo a používá při práci s lidmi střípky svého příběhu, pokud je zajímají. V nich nezřídka zmiňuje své ataky duševního onemocnění a následné úspěšné zotavování. Ráda tancuje, mluví španělsky a také pěstuje a váže květiny. Důležitá je pro ni cesta a láska ve všech svých možných podobách.

Kamil Rain
Pracuji jako Peer terapeut v Psychiatrické nemocnici Bohnice a jako regionální specialista Destigmatizace v Národním ústavu duševního zdraví. Zkušenosti s duševním onemocněním jsem využil k pomoci lidem na cestě do Zotavení. Provázím je v prvním Peer klubu v ČR. Život s duševním onemocněním není pro mě horší, žiji plnohodnotně. Věřím v naději a lásku.

Tereza Lehečka
Vystudovala soc. práci na FF UK, magisterské studium absolvovala na Université de Lille ve Francii. Pracovala v PN Bohnice ve spolku Dobré místo, v současnosti pracuje jako sociální pracovnice v organizaci Baobab ve službě Centrum sociálně-rehabilitačních služeb. Má zkušenost s duševním onemocněním, je vdaná a píše poezii.

Těšíme se na Vás!

https://www.facebook.com/events/218664542391177/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.