Analýzy pracovních pozic

Analýzy pracovních pozic

Psycholog

Začneme obecnou analýzou samotné profese psychologa. Co obnáší studium lidské mysli a jak vypadá následné aplikování poznatků do praxe?

Školní psycholog

V následujících posterech popíšeme profesi psychologa ve školství. Tato analýza pozice může být užitečná zejména mladším čtenářům, kteří přemýšlí o navštívení školního psychologa s jistým problémem, a nejsou si jistí, co vše může takové sezení nabídnout. :) 

Klinický psycholog

Zabrousíme společně do oblasti psychologie ve zdravotnictví. Na klinického psychologa máme vysokou šanci narazit v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních. Zastupuje zde nenahraditelnou roli. Pokud byste se chtěli dozvědět více o jeho kompetencích, rozsahu práce a dalších okolností profese, čtěte dál!

Forenzní psycholog

Při představě profese psychologa si většina lidí představí starou známou ,,freudovskou” pohovku a psychologa se zápisníkem v ruce. Psychologie má však své místo i ve forenzní oblasti. Dotýká se soudnictví, kontaktu s trestanými, obžalovanými, svědky, policií a mnohém dalším. Zajímá vás, jak se může psychologie uplatnit v oblasti zločinu? Více informací najdete v našem posteru.

Komentáře jsou uzavřeny.