Životní úklid

Životní úklid: Do hrobu si ten nepořádek přeci nevezmete Obálka knihy Životní úklid: Do hrobu si ten nepořádek přeci nevezmete
Margareta Magnussonová
Populárně naučná literatura
Grada
2018
144
Léňa

„Co to je ten životní úklid? Pro mě to znamená, že proberu všechny své věci a rozhodnu se, jak se zbavím těch, které už nechci. Jen se kolem sebe rozhlédněte. Mnohé z těch věcí jsou tam tak dlouho, že je už ani nevidíte nebo je vůbec nedokážete ocenit“ (Magnussonová, 2018, str. 14).

 

Kniha mě naprosto nadchla. Díky jejímu pročítání jsem si uvědomila, že i přesto, že se snažím zbytečných věcí doma zbavovat, tak mám ještě spoustu dalších, které opravdu nepotřebuji a měla bych je dát pryč. Autorka píše čtivě a sdílí se čtenáři svůj život. Proto jsem se s řádky knihy dokázala tak lehce ztotožnit. Kapitoly jsou krátké, ale naprosto vystihující, protože se jde jasně k věci. Zabývá se celou škálou životních témat - domov, kuchyň, stěhování, nechtěné dárky, fotografie a další. Jelikož to vztahuje na svůj život, tak je vše praktické a mně osobně to lépe vedlo ke konfrontaci s vlastním životem a jak do něj vpravit minimalismus. V knize zaznělo tolik moudrých a pravdivých vět, že je těžké vybrat, která z nich mě zaujala nejvíce. Odnesla jsem si však jednu radu, která lze uplatnit skoro na všechno: “Pokud se ti něco nelíbí, zbav se toho hned.”. Nemá smysl nechtěné a nelíbivé věci ukládat někam, kde na ně postupem času stejně zapomeneme a šťastné pocity v nás nikdy nevyvolají. 

 

Zdroj: Magnussonová, M. (2018). Životní úklid: Do hrobu si ten nepořádek přeci nevezmete. Grada publishing.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.