Schizofrenie v kazuistikách

Schizofrenie v kazuistikách Obálka knihy Schizofrenie v kazuistikách
Helena Kučerová
Literatura naučná
Grada
2010
106
Patricie

Existuje mnoho nemocí, ale troufám si tvrdit, že jen jedna je naprosto jedinečná a odlišná od všech ostatních. Má mnoho podob, může mít velice barvité a rozvinuté příznaky, má různé formy průběhu, je u každého pacienta jiná a zcela specifická, a přesto je to vždy jedna a táž choroba – schizofrenie.  (Kučerová, 2010, str.7).

 

Kniha schizofrenie v kazuistikách od autorky Heleny Kučerové představuje 15 kazuistik pacientů, mužů i žen, nemocných různými typy schizofrenie. Autorka nás seznamuje s problematikou medikamentů, které hrají velkou roli pro pacienty, pro něž je spokojenost s léky velice důležitá. Na uvedeném souboru nemocných dále vidíme, jak psychiatr v ambulanci provází svého pacienta, jak mu musí pomáhat při různých zátěžích, jako jsou tělesné nemoci pacienta nebo jeho příbuzných, rozvod, ztráta zaměstnání apod. 

 

V knize najdeme mimo jiné obrázkovou přílohu k jednotlivým kazuistikám. Každá kazuistika má svůj závěr, kde autorka shrne a vysvětlí každou kazuistiku, tedy jak se daná problematika řešila (např. biblioterapie), jaké medikamenty v jakém množství se podávaly, jaké bylo zvolené cvičení a podobně. Dále se tu poměrně podrobně setkáme s tím, jak vůbec jednat se schizofrenním nemocným. Příznaky a celkově nějaký vhled a teoretická část o tom, co to vůbec schizofrenie je, je v knize kvalitně rozepsaná. Kniha je velmi čtivá. Na mě osobně nějaké příběhy působily až moc nepříjemně a člověk se opravdu oklepal.

 

Knihu určitě doporučuji úplně všem. Doporučuji ji těm, co se psychologii věnují a zajímají se o ni, i těm, kteří chtějí být správně připraveni.

 

Zdroj: Kučerová, H. (2010). Schizofrenie v kazuistikách. Grada.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.