Psychologie v medicíně

Psychologie v medicíně Obálka knihy Psychologie v medicíně
Susan Ayers, Richard de Visser
Odborná
Grada
2015
568
Bára

„Udělal jsem to už dřív a udělám to zase, bude-li někdo nevyléčitelně nemocný, je velká chyba, že lidé musejí cestovat za hranice, aby mohli umřít, když by mohli důstojně zemřít tady doma. Říkám policii, zatkněte mě“ (Ayers & Visser, 2015, 145).

 

Knihu bych doporučila zejména studentům medicíny nebo doktorům v praxi, nicméně je vhodná i pro kohokoliv jiného, kdo se chce dozvědět jaký význam má psychologie v medicíně a proč je důležité, aby doktoři znali její základy a možnosti jejího využití. Psychologie v medicíně je velmi čtivá kniha, což pro mě bylo překvapením, protože nemám moc zkušeností s čtivou učebnicí. Jediné, co mi občas vadilo byly ojedinělé překlepy v textu a někdy příliš dlouhá a nesrozumitelná souvětí.

Jako velký plus vnímám to, jak je kniha koncipovaná. Na začátku nového tématu najdeme vždy obsah a cíle dané kapitoly, což činí knihu velmi přehlednou. V knize je také mnoho obrázků a sem tam i nějaký kreslený „komiks“ na odlehčení. Daná témata jsou podporována výzkumy a klinickými poznámkami. Pro aktivnější čtenáře nebo studenty jsou tam i krátké aktivity, které vždy navazují na téma kapitoly a pomáhají se i aktivně zamyslet, a nejen pasivně číst. Tohle vše napomáhá k lepšímu pochopení problematiky, ale také zpříjemňuje čtení, popřípadě učení. Nicméně jako největší přínos knihy vnímám případové studie, které v knize dokreslují jednotlivé kapitoly. Přestože to bývají jen kratší úryvky, tak se díky nim člověk dokáže vcítit do potíží, s kterými se lidé setkávají a zároveň lépe pochopit teoretickou část. 

Zdroj: Ayers, S., & De Visser, R. (2015). Psychologie v medicíně. Grada Publishing.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.