Poruchy autistického spektra

Poruchy autistického spektra Obálka knihy Poruchy autistického spektra
Kateřina Thorová
Odborné
Portál
2016
493
Thorová, K. (2016). Poruchy autistického spektra. Portál.
Luci

,,Autismus není něco, co osoba má, není to žádná ulita, ve které je osobnost uvězněna. Ve skořápce není schované normální dítě. Autismus je způsob bytí“ (Thorová, 2016, str. 31).

Kniha pečlivě provádí čtenáře po neprobádaném území PAS. Je především pro náročnější čtenáře, problematice se věnuje podrobně a na odborné úrovni. Pro úspěšné přelouskání knihy je výhodou již se orientovat v psychologických teoriích, s jejichž pomocí jsou poruchy
vysvětlovány nebo znalosti z neurobiologie, jelikož kniha se zaobírá také fyziologickou stránkou poruch. Každé poruše se věnuje individuálně, popisuje chování a projevy lidí s autismem. Své místo v ní našla také část o diagnostice poruch, kniha by mohla být tudíž užitečná začínajícím psychologům. Hned ze začátku nabízí historický vývoj přístupů k dětskému autismu, na konci zas knihu doplňuje přehledný seznam sdružení, které se těmto lidem věnují. Kniha je prodchnutá přehlednými tabulkami a příklady ze života. Kniha počítá s tím, že její čtenář je již zběhlý v psychologii, ale jakmile se hlouběji ponoří do tématu, tato kniha rozhodně naplní jeho očekávání.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.