Pohoupej medvídka

Pohoupej medvídka Obálka knihy Pohoupej medvídka
Sally Arnold
Populárně-naučná literatura
Portál
2021
104
Nella

„Podobně jako tělu trvale prospívá pravidelné cvičení, vědomý přístup k životu má dlouhodobý pozitivní vliv na mysl, a zejména na rozvíjející se mozek“ (Arnold, 2021, str. 9).

 

Pojem mindfulness se ve světě dospělých vyskytuje už delší dobu. Stále více lidí se snaží skrze všímavost dosáhnout rovnováhy mezi vnitřním souladem a uspěchanou moderní dobou. Ale víte, že k mindfulness můžete vést i své děti? Aktivity v této knize, vedoucí k všímavosti, jsou určeny dětem ve věkovém rozpětí 4 až 8 let, ovšem i rodiče se zde mohou leccos naučit. Najdete zde 40 cvičení, které děti vedou, dle slov autorky, k pocitu klidu, soustředění a radosti. Jak sama uvádí, kniha je určena dětem, kteří mají bujnou fantazii a může jim být nápomocná v období, kdy se učí rozeznávat a pojmenovávat emoce své i okolního světa.
Obrázky doplněná kniha provází nejmenší i jejich rodiče postupně k cestě za vnitřní harmonií. Přes dechová cvičení, která lze provádět bez jakýchkoliv pomůcek nebo třeba s asistencí oblíbeného plyšáka nebo bublifuku se postupně dostanete i ke cvičením, která rozvíjí smyslové vnímání či učí dítě se soustředit.
Techniky jsou většinou velmi jednoduše, přesto výstižně popsané. Pro uvedenou věkovou skupinu tedy nebude problém daný úkol pochopit.
Publikaci velmi oceňuji právě proto, že se zaměřuje na nižší věkovou skupinu. Přeci jen o všímavosti a meditaci bylo pro dospělé napsáno několik stovek knih a děti byly neprávem opomíjeny. Vždyť v tomto chaotickém světě, který se bude neustále zrychlovat, vyrůstají. Měli bychom je tedy vést k všímavosti a uvědomění vnitřního klidu a svobody. Tato kniha vám může být dobrým průvodcem.  

Zdroj: Arnold, Sally. Pohoupej medvídka, mindfullnes pro nejmenší a jejich dospělé. Přeložila Viola Somogyi. Portál.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.