Meditace zaměřená na řešení

Meditace zaměřená na řešení: trénink mysli a srdce pro náročné situace Obálka knihy Meditace zaměřená na řešení: trénink mysli a srdce pro náročné situace
Daniel Žákovský, Leoš Zatloukal
Osobní rozvoj
Portál
2021
166
Týna

„V naší mysli to vypadá jako ve velkém úlu. Stále se tam něco děje.“ (Žákovský & Zatloukal, 2021, str. 14).

 

Zajímá Vás, jak začít s meditací, aby byla postupem času co nejúčinnější, především v náročných a stresových situacích, kterým jste vystaveni? Nebo si kladete otázku, na co klást při meditaci největší důraz? Pokud ano, bude pro vás kniha Meditace zaměřená na řešení ideálním průvodcem, který vás seznámí se základními principy meditace a s nejrůznějšími meditačními postupy. Představí vám postupy, které lze využít např. k překonávání pocitů smutku a deprese, či v okamžiku, kdy vás zastihne strach a úzkost. 

Kniha pro mě představovala čtivý zdroj, o který se může opřít každý, kdo s meditací začíná a kdo hledá konkrétní možnosti řešení při různých obtížích. Osobně jsem ocenila především příběhy z praxe autorů, které přispívají k většímu porozumění a zapamatování konkrétních technik. 

Za sebe bych knihu doporučila všem, kteří se ve svém životě potýkají s něčím, co jim způsobuje neklid či bolest. Sama se ke knize budu vracet ve chvílích nepokoje, rozrušení a hledat v ní postupy k dosažení většího klidu a širšího sebepoznání.

 

Zdroj: Žákovský, D., & Zatloukal, L. (2021). Meditace zaměřená na řešení: trénink mysli a srdce pro náročné situace. Portál.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.