Duše objevitelů pólu: Jak nás přežití učí porozumět životu

Duše objevitelů pólu Obálka knihy Duše objevitelů pólu
Erling Kagge
Beletrie
Portál
2021
144
Týna

„Může být nepříjemné i riskantní svůj svět změnit. Možná je ale ještě riskantnější ho nechat, jak je, nepokusit se hledat dál a objevit, jak krásný může život být.“  (Kagge, 2021, s. 20)

 

Kniha propojuje autorovy zkušenosti nejen z expedic obou zemských pólů s poznatky, jež v něm tyto zážitky zanechaly. Autor nám ukazuje, jak lze zkušenosti z extrémních a náročných výprav aplikovat na běžný každodenní život. Zamýšlí se např. nad tím, co to znamená být odvážný, jak lze v životě dosáhnout pocitu štěstí, či poznamenává, že prohra nemusí být vždy přímým protikladem výhry.

 

Osobně pro mě kniha byla příjemným a přehledným čtením, neboť je členěna na krátké kapitoly, přičemž každou kapitolu uzavírá fotka z přírody, která příhodně doplňuje text. Vzhledem k tomu, že jsem doposud nečetla mnoho knih s touto tématikou, zaujalo mě zde mnoho autorových poznatků, přičemž některé ve mně zanechaly doznívající dojem.

 

Knize vděčím mimo několika podnětů k zamyšlení nad svým životem i za to, že ve mně probudila chuť vydat se na okamžitou výpravu kamkoli do přírody.Zdroj:  Kagge, E. (2021). Duše objevitelů pólu: Jak nás přežití učí porozumět životu. Portál.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.