Cesty ke klidu

Cesty ke klidu Obálka knihy Cesty ke klidu
Anna Kåver
Osobní rozvoj p
Portál
2022
150
Eva

 

„Žít autenticky také znamená vzdát se touhy po dokonalosti. Právě prasklinkami se dovnitř může dostat světlo. Mít odvahu přebývat v nedokonalém bytě, těle či rodině může uvolnit potřebnou sílu a čas, které vám umožní do života vpustit nové věci. Ty se pro vás pak stanou zdrojem energie a radosti. Kvůli obavě ze ztráty kontroly se však může snadno stát, že budete pokračovat v životě řízeném autopilotem. Vyrovnat se s nedokonalostí není vždy snadné, ale je to schopnost, kterou lze natrénovat.“  (Kaver, 2022, str. 88).

 

Chtěli byste se občas přestat obávat toho, jak něco dopadne? Máte pocit, že se obáváte tak moc, až vám to není příjemné? Možná by vám mohlo pomoct, kdybyste si přečetli tuto knihu. Je v ní vysvětleno, jaké místo mají obavy v našem životě a jsou v ní nabídnuty četné návody, jak s obavami pracovat tak, aby nás příliš neomezovaly. 

Líbilo se mi, že kniha obsahovala dost teorie a informací, které uvedly téma obav v širším psychologickém i filozofickém kontextu, ale zároveň byla v knize popsána i praktická cvičení, která se každý člověk může naučit sám aplikovat a zlepšit tak svou psychickou pohodu.

Kniha byla velmi čtivá a umožnila mi zamyslet se nad tím, s čím obavy souvisejí a jak k nim chci v životě dále přistupovat. Dále mi nabídla praktické postupy, po kterých velmi ráda sáhnu, až budu pociťovat, že je těch obav na mne příliš a nezvládám s nimi pracovat.

Zaujalo mě propojení tématu obav s existencialismem, který je mým oblíbeným filozofickým směrem. Přijde mi, že to dává perfektní smysl. Uvědomění, že máme život, i se všemi obavami, které nám přináší, ve svých rukou, podle mého názoru otevírá dveře k práci na sobě samém a přijetí zodpovědnosti za svůj život.

Knihu hodnotím velmi kladně a doporučovala bych jim všem lidem, kteří mají pocit, že mají obav nad hlavu a moc nevědí, co s nimi dělat. Tato kniha jim může poskytnout mnohé odpovědi a dát jim do ruky nástroje, pomocí kterých mohou se svými obavami pracovat.

 

Zdroj: Kaver, A. (2022). Cesty ke klidu: Jak se vyrovnat s nejistotou. Portál.
Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.