Aktivujte svou psychickou odolnost

Aktivujte svou psychickou odolnost: Zvládání životních výzev Obálka knihy Aktivujte svou psychickou odolnost: Zvládání životních výzev
Stephanie Azri
Osobní rozvoj
Portál
2022
184
Léňa

„Všechny smysly mají schopnost nás zklidnit nebo probrat. Jsme-li úzkostní či hodně napjatí, prospívají nám konejšivé vjemy. Ale když jsme příliš uvolnění nebo otupělí, toužíme po prožitcích, které nás nabudí. Je důležité umět to správně vyhodnotit a vědět, čemu dáváte osobně přednost.“ (Azri, 2022, str. 48).

 

Kniha se věnuje jedné velmi důležité vlastnosti, psychické odolnosti. Tuto vlastnost si můžeme vybudovat a pomůže nám k tomu podle autorky 12 základních dovedností. Ke každé z nich jsou popsaná různá cvičení a úkoly, které nám mohou pomoci tyto dovednosti prakticky rozvíjet. Text je čtivý, srozumitelný a nezabíhá do zbytečností. Skvělé je, že každá kapitola rovná se jedna z dovedností, takže není nutné číst knihu na jeden zátah.

Mě osobně zaujalo téma “senzorické strategie”. Abychom se uklidnili nebo probrali, můžeme používat celou řadu smyslů. Autorka vyzývá k tomu, vytvořit si svůj senzorický seznam první pomoci. Úkolem je si ke každému smyslu napsat povzbudivou strategii a uklidňující strategii. Např. u hmatu může být povzbudivá strategie ledová sprcha a uklidňující strategie masáž zad. Jaké strategie by fungovaly vám?

 

Zdroj: Azri, S. (2022). Aktivujte svou psychickou odolnost: zvládání životních výzev. Portál.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.