Akce

Akce

 
Psst: Víš o nějaké psychologické akci, která tu chybí? Jdi na facebookové stránky události a pozvi na ni našeho Antonína. Akce se pak se objeví i tady!

Led
27
Po
Relaxační workshop (Brno) v Czechitas Brno
Led 27 @ 18:00 – 19:30

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Na workshop potřebujete pohodlné oblečení, svou vlastní karimatku/jógamatku a případně deku na přikrytí.

Cena workshopu je 200 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/Vstupenky_27-01-20

Workshop se koná v prostorách Czechitas v budově A2 ve 3. patře.

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nebojíme se mluvit o duševním zdraví a důrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/1451701625008197/

Úno
13
Čt
Imunita z pohledu psychosomatiky | Brno v Univerzitní kino Scala
Úno 13 @ 20:30 – 22:30

Tělo a duše a vztah mezi nimi. Existují zákonitosti, o kterých v běžném životě neuvažujeme. A přece nám zásadním způsobem ovlivňují život. Jsou dostupné každému z nás bez ohledu na naše vzdělání. K jejich přijetí vede ochota chápat svět i sebe samé v širších souvislostech. A právě tuto možnost nám nabízí psychosomatika. Psychosomatika jako způsob myšlení, jak zacházet se svým zdravím a jak porozumět svým nemocem. Pro velký zájem je tu ještě jedna šance vstoupit do světa psychosomatiky v doprovodu lékařky Michaely Ročňové. ❤️🧠⚕️

Michaela Ročňová bude poutavě vyprávět o tom:
– co je psychosomatika
– jak vytvořit spojení těla s hlavou
– o principech zdraví a nemoci
– jak na sebe navazují jednotlivé principy a jak s nimi můžeme pracovat ve svém živote
– jak pracuje s klienty v psychosomatické ordinaci
– o příbězích lidí využívajících psychosomatického přístupu v léčení.

Po přednášce je připravená diskuse.

MUDr. Michaela Ročňová
je lékařka s praxí praktického lékaře, atestací z psychosomatiky a výcvikem v rodinné terapii. Vede psychosomatické konzultace, které zhodnocují všechny dosavadní potíže a jejich léčbu. Vyštudovala 1. Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, později pracovala na klinice v Motoli, na Střední zdravotní škole a věnovala se praxi praktického lékaře pro dospělé. Od roku 2017 vede Psychosomatické centrum Praha.

13. 2. (čtvrtek)
Start: 20:30 hod.
Vstupenky: bit.ly/Psychosomatika1302

Partneři: BRNO today, Časopis SrdceMoravy.cz, DOKTORKA.CZ, www.city.cz, GoOut, www.infodnes.cz, informuji, AtlasCeska.cz

https://www.facebook.com/events/1773553336121424/

Úno
25
Út
Citlivost jako dar / Alena Wehle v Expediční klubovna Brno
Úno 25 @ 17:00 – 20:00

Hypersenzitivita není vlastnost, kterou by se člověk mohl naučit, nebo ji během života nějakým způsobem získat. Můžete se naučit lépe vnímat, otevřít se, ale s takto citlivou nervovou soustavou se člověk musí už narodit. A když už takoví jednou jste, tak se z toho nedá vyrůst. Dá se to pouze potlačit, což pak přináší spíše problémy.

Pro spoustu lidí je vysoká citlivost v životě omezením a břemenem, ale když se naučíme se svými city zacházet, jsme schopni mít mnohem kvalitnější a naplněnější život, než ostatní lidé, kteří toho vnímají méně.

Pokud se chcete dozvědět něco nového, setkat se s podobnými lidmi nebo se na něco zeptat, můžete si připravit otázky. V první části budu povídat jenom já (cca 70 minut) a pak bude prostor pro témata, která přinesete.

Přednáší: Alena Wehle
Vstupenky: již brzy na SMSticket

https://www.facebook.com/events/1552206038252291/

Úno
27
Čt
Úvod do specifik práce s traumatizovanými klienty v Zázemí
Úno 27 @ 14:00 – 19:00

Pokud se vydáme cestou pomáhajících profesí a konkrétně doprovázení umírajících, jejich blízkých a pozůstalých, měli bychom mít alespoň základní povědomí o tom, že se můžeme setkávat s traumatizovanými klienty. Co vlastně trauma je, jak vzniká, jak ho můžeme začít u svých klientů rozpoznávat a bezpečně takového klienta doprovázet, s kým na péči spolupracovat? Prožitá traumata ovlivňují proces umírání i truchlení. Naše vlastní nezpracovaná traumata mohou ovlivňovat výběr povolání, i náš způsob doprovázení.
Srozumitelná teorie bude osvětlena na příkladech a malých cvičeních spolu se základními návody.

***
On-line přihláška: https://forms.gle/fDewWheRKrazojxV7

https://www.facebook.com/events/574927343326365/

Humor – Stres – Vyhoření v Univerzitní kino Scala
Úno 27 @ 15:00 – 17:00

MUDr. Radkin Honzák opět v Brně.
Pan doktor je řečník, který dokáže i to nejvážnější téma přednést vtipně a humorně.
STRES – VYHOŘENÍ – HUMOR
„STRES je tu, abychom ho přežívali. Co tě nezabije, to tě posílí,“ říká MUDr. Honzák. „Daleko důležitější než zahánět strach, je pěstovat radost,“ zdůrazňuje. „Ze syndromu VYHOŘENÍ se stává vyloženě taková politicko-odborářská záležitost, kdy ho máte, v podstatě, když vás přestane bavit chodit do práce. Ale to je dost nepravděpodobný, že máme všechny vyhořelý. A oproti tomu– SMÍCH je velice zdravý. Stres snižuje, zlepšuje imunitu, umožňuje lepší relaxaci, zklidňuje organismus, tlumí bolest, ale má i psychosociální účinky, sbližuje lidi, otupuje hrany agresivity, činí společenství pevnější a odolnější.
Více v přednášce 27.2.2020 v 15:00 kino Scala

https://www.facebook.com/events/418639652137273/

Dub
8
St
Metody výslechu a získávání informací | Kino Scala v Univerzitní kino Scala
Dub 8 @ 20:30 – 22:30

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu nebo lže? Je svědek nebo zločinec? Jak se mu dostat pod kůži? Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Pro velký zájem přidáváme ještě jednu možnost poslechnout si zajímavou přednášku kriminálního psychologa Ondreje Kubíka. Večer nám přiblíží metody výslechu a získávání informací, které se u nás používají, a prozradí nám, jak se dají poznatky z psychologie využívat v trestně-právních situacích. Bavit se budeme například i o tom, jak se liší výslech mladistvých, dospělých či osob s nižším intelektem. Zapojte své šedé mozkové buňky, tento večer nás něco naučí! 🤐🧠🕵️

Mgr. et Mgr. Ondrej Kubík, PhD
je slovenský kriminální psycholog, právník a bezpečnostní analytik. Kubík je uznávaný expert na psychologické posuzování věrohodnosti, vyšetřovací a kriminální psychologii, psychologii práva, psychologii propagandy, psychologii extrémizmu, technologii propagandy a psychologii informační bezpečnosti. Víc jak deset let působil jako odborný konzultant Policejního sboru – kriminální psycholog na účely psychologického posuzování věrohodnosti výpovědí svědků, podezřelých a obviněných. V současnosti se zabývá problematikou psychologie manipulace lidského chování, psychologií propagandy a extremizmu, experimentální a provokační propagandou a technologií informační války v kontextu mezinárodního práva ozbrojených konfliktů a mezinárodního práva informační bezpečnosti.

8. 4. (středa)
Start: 20:30 hod.
Vstupenky: bit.ly/MetodyVyslechu0804

Partneři: City.cz, GoOut, informuji, InfoDnes.cz – internetová reklama, práce, kulturní akce, zpravodajství, AtlasCeska.cz

https://www.facebook.com/events/467892193899545/

Komentáře jsou uzavřeny.