Akce

Akce

 
Psst: Víš o nějaké psychologické akci, která tu chybí? Jdi na facebookové stránky události a pozvi na ni našeho Antonína. Akce se pak se objeví i tady!

Zář
20
Základy psychické první pomoci – akreditovaný kurz v Galerie Jedlová
Zář 20 @ 18:00 – Zář 22 @ 13:00

Apatie, panika, fobie nebo agrese. Jak zvládnout akutní psychickou krizi VE SVÉM OKOLÍ?

Pořádáme již 6. běh úspěšného kurzu PPP. Vrámci kurzu se účastníci seznámí s problematikou první psychické pomoci a pravidly pro poskytování bezpečí. Projdeme zásady komunikace s člověkem v krizi, seznámíme se s podpůrnou sítí organizací a navazující péče. Ale především si ukážeme NÁCVIK MODELOVÝCH SITUACÍ a probereme zásady duševní hygieny.

Téměř každý člověk se v průběhu života dostane do nenadálých životních situací, někteří sdílejí krizi blízkého člověka. Jak můžeme pomoci? Řekneme, a ukážeme si, jak je možné tyto situace zvládat.

Kurz je určen především pro širokou laickou veřejnost, je vhodný pro pedagogy, vychovatele, sociální pracovníky nebo pro studenty psychologie či sociologie. KURZ NENÍ TERAPIE. Je zakončen předáním certifikátů MPSV.

V ceně je zajištěna práce lektora, certifikát, ubytování ve dloulůžkových pokojích se sociálním zařízením v atraktivním objektu, stravování a relax.

Přes těžké téma je kurz pozitivní a probíhá v příjemné atmosféře. Je možné využít saunu nebo vířivku bez omezení v ceně víkendu nebo různé druhy masáží za poplatek.

Termín: 20. – 22. 09. 2019

Cena: 2 500 Kč

Informace / přihlášky na www.galeriejedlova.cz

https://www.facebook.com/events/1204766186347183/

Zář
21
So
Jak zvládnout partnerskou krizi – OBSAZENO
Zář 21 @ 10:00 – 18:00

Zveme vás na celodenní seminář párového terapeuta Pavla Rataje zaměřený na prevenci a řešení partnerských krizí. Mnoho párů žije v nespokojeném nebo bolavém vztahu. Čelí řadě otázek, pocitů a varovných signálů, které ukazují na příchod nebo přítomnost partnerské krize.

Hlavním cílem semináře bude ukázat partnerskou krizi jako vývojový krok, který je nepříjemný, ale je také velkou šancí a výzvou. Krize má svůj skrytý význam a smysl a nabízí vztahu paradoxně možnost zlepšení!

O čem seminář bude:
 Dozvíme se, jak správně posoudit, zda náš vztah je v ohrožení nebo je již v partnerské krizi.
 Ukážeme si, že partnerská krize je proces, který má své fáze, své zákonitosti, mechanismy a principy. A také co se vztahem dělá a s čím je dobré počítat.
 Ukážeme si, že partnerská krize je jedinečným stavem jedinečného páru.
 Podíváme se na krizi s odstupem a budeme ji moci zahlédnout nejdříve jako zákonitý symptom a následně i jako příležitost a šanci na zlepšení.
 Pochopíme, proč krize tolik narušuje komunikaci, porozumění a blízkost. Proč se prohlubuje odcizení a vzniká tolik pochybností. Proč dochází k různým poruchám kontaktu mezi partnery. Proč má sílu měnit chování partnera.
 Pochopíme, proč se tolik partnerů krize bojí, proč před ní utíkají a proč se dokonce někteří raději rozvedou, než aby z ní vytěžili skrytý drahokam.
 Zvědomíme naše copingové strategie pro zátěžové momenty ve vztahu.
 Zkusíme najít vhodné individuální přístupy a podmínky pro zvládnutí krize.
 … ale hlavně – podíváme se na efektivní postupy, které párům pomáhají krizi úspěšně zvládnout.

Seminář je určen těm, kteří chtějí krizi předejít, ale i těm, jimž krize vztah zničila a potřebují se v tomto tématu vyznat. Seminář je vhodný jak pro páry, tak jednotlivce.
Mi
Lektoruje: Mgr. Pavel Rataj – manžel, otec, vztahový psycholog, párový psychoterapeut, viceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR a vyučující na katedře psychologie FF Univerzity Karlovy v Praze

Cena: za jednoho účastníka 1590,- Kč (včetně DPH)

REZERVACE místa na semináři vzniká DNEM PLATBY účastnického poplatku na náš účet.

Více najdete na: https://www.pavelrataj.cz/jak-zvladnout-partnerskou-krizi/

V případě zájmu, platby či otázek na seminář pište organizátorům na kontakt:
radostdovztahu@gmail.com

https://www.facebook.com/events/932533587094495/

Zář
23
Po
Laboratoř mysli – prof. Jiří Horáček – Problém mysli a těla v Městská knihovna v Praze
Zář 23 @ 19:00 – 20:30

LABORATOŘ MYSLI – série přednášek odborníků z Národního ústavu duševního zdraví

PROBLÉM MYSLI A TĚLA
Přednáší prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., FCMA

Přednáška se věnuje současným teoriím vztahu mezi vědomím a mozkem jako jeho hmotným substrátem. Ačkoliv je tato otázka (označovaná také jako „problém mysli a těla“) doposud otevřená, představuje zásadní civilizační výzvu současnosti. Její řešení by umožnilo nejen porozumět tomu, jak vzniká vědomá skutečnost a jak dochází k rozvoji duševní nemoci. Také bychom mohli nahlédnout na to, jaký by mohl být svět za projekčním plátnem naší mysli. Ve sdělení budou představeny současné teorie vědomí a úskalí výzkumu této problematiky, současně budou diskutovány praktické dopady řešení tohoto problému.

Jiří Horáček absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni. Výzkumně se zaměřuje na funkční zobrazení mozku pomocí magnetické rezonance, EEG a pozitronové emisní tomografie. Dále se zabývá neurobiologií schizofrenie a deprese, mechanismem účinku antipsychotik a psychedelik, modelováním aktivity nervové tkáně a behaviorálním efektem psychoaktivních látek. Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) a na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je autorem nebo spoluautorem několika monografií a více nežli 200 článků v odborných periodicích. Nejvýznamnější publikace profesora Horáčka byly věnovány neurobiologii léčby sluchových halucinací, neurobiologií schizofrenie, mechanismu účinku psychedelik a souvislostí mezi náladou, aktivitou serotoninu v mozku a citlivostí k inzulínu.

Sdělení vzniklo s podporou grantu GAČR 17–23718S a projektu Národního programu udržitelnosti I (NPU I).MŠMT LO1611.

https://www.facebook.com/events/738445713258172/

Zář
24
Út
Praktická pozitivní psychosomatika v POD KROVY
Zář 24 @ 9:30 – 11:00

Osmitýdenní kurz relaxačních a mindfulness technik, který vás naladí do klidu, pohody a zdravého psycho-somatického fungování. Naučíte se vědomému zklidnění, uvolnění, soustředění, všímavosti a laskavosti k sobě samým, zlepší se váš vztah s vlastním tělem a život vás bude těšit (ještě) víc.

24.9. – 12.11. každé úterý dopoledne 9:30-11
Kurz je uzavřený, nelze absolvovat pouze některá setkání.
Cena celého kurzu (8 setkání) 2600Kč
Přihlášky: https://forms.gle/G26Hr1XkAPXXVZu56

Kurzovné 2600Kč zašlete předem na účet: 670100-2214791476/6210 (do zprávy uveďte Kurz PS9 + Vaše příjmení)
Počet míst v kurzu je velmi omezený, vezměte prosím na vědomí, že místo Vám bude rezervováno až po zaplacení. V případě storna přihlášky do úterý 17.9. Vám vrátím plnou částku, po tomto datu se již zaplacené kurzovné nevrací.

https://www.facebook.com/events/858698417818791/

Psychologie masových vrahů České Budějovice v Metropol České Budějovice
Zář 24 @ 17:00 – 19:30

Pokračování úspěšné přednáškové tour Andreje Drbohlava – autora knižních bestsellerů o temnotě lidské duše, tentokrát se zaměřením na psychologii masových vrahů.

Kdo je masový vrah? Jak myslí? Jak žije? Jaká je jeho životní cesta? Jaké jsou jeho motivy? Je masový vrah produktem nemocné společnosti?

V návaznosti na úspěšnou přednášku Psychologie sériových vrahů se Andrej Drbohlav tentokrát zaměří na příběhy temnoty duše masových vrahů, kteří jsou často produktem nemocné společnosti. Masový vrah jinak myslí, jinak žije, jinak páchá zlo, má dokonce i jiné motivy, ale zejména se zcela jinak vyvíjí již od dětského věku.

Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu mnohonásobných vrahů a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Jeho přednášky jsou velmi oblíbené díky srozumitelnosti, se kterou představuje příčiny vzniku, životní cesty a temné duše psychopatů, násilníků a vrahů na reálných příkladech tuzemské i světové kriminalistiky či z praxe. Populárně naučná přednáška je určena pro studenty, odborníky a širší veřejnost se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, obtížného dětství, dozrávání a patologie lidské duše.

Pořádá: Institut behaviorálních studií IBSARO

http://andyreiben.com/
www.facebook.com/reiben.andy/
http://seriovivrazi.cz/

Vstupenky: https://goout.net/cs/jine-akce/andrej-drbohlav-psychologie-masovych-vrahu/ateie/+uyljm/

https://www.facebook.com/events/1233954460116657/

Pravda o sexuálně přenosných onemocněních v Dům Světla
Zář 24 @ 18:00 – 20:00

Dají se sexuálně přenosné choroby přenášet i nesexuálně?
Proč jít na záchod po sexu?

Zajímají tě odpovědi na tyhle otázky a chceš se dozvědět více informací o sexuálně přenosných onemocněních? Přijď 24. 9. do pražského Domu světla. Společně s našimi hosty budeme mluvit o STDs, tedy o sexuálně přenosných chorobách.

Naším prvním hostem bude MUDr. Štěpán Hrňa. Pracuje na dermatovenerologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Náš rozhovor s ním si můžeš přečíst tady: bit.ly/RozhovorStepanHrna.

Druhým hostem bude MUDr. Ivo Procházka, CSc., který pracuje v Sexuologickém ústavu 1.LF UK a VFN v Praze.

Pokud máš dotazy už teď, napiš nám je sem: bit.ly/OtazkySTDs.

Na diskuzi se můžeš registrovat tady: bit.ly/ListkyPravdaSTDs.

V předprodeji je vstupné 100 Kč a na místě pak 120 Kč. Přispěješ nám tak na nákup školících modelů, tisk brožur a cestovné pro školitele. Díky tomu budeme moci naučit více lidí, jak se správně starat o #prsakoule, srdce i reprodukční orgány. #zijessrdcem #doledobry

——

Beseda proběhne v prostorách Domu světla v Praze.

Těšíme se,

Loono tým ♥

——–

Přednášku pořádá nezisková organizace Loono v rámci série Pravda o, která vyvrací mýty o zdraví, prevenci a lidském těle. Našim cílem je uvádět věci tak na pravou míru a poskytnout prostor pro otázky diváků a následnou diskuzi.

Více o Loono i projektech se můžete dozvědět na www.loono.cz.

https://www.facebook.com/events/687628838373212/

Jak se stát koučem – tematický večer zdarma v Results & Emotions
Zář 24 @ 20:00 – 22:00

Mám na to být koučem? Je koučink pro mě? Jak se stát koučem? Jak využít koučink v manažerské praxi? Jak si najít klientelu? Odpovíme živě 24.9.,30.9. a 8.10. v Praze. Přihlášky zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

V přátelské a pohodové atmosféře si budeme povídat o:
👨‍🎓Definice koučování a jeho základní principy
🕵️‍♀️Jak do koučování správně investovat a získat hodnotu
❓Mám na to být koučem?
😎Jak se stát koučem a získat si klientelu
🤔Podle čeho si klienti vybírají kouče
👨‍💼Jak využít koučování pro firmu a ve firmě
💪Proč je koučovací model ResultsEmotions u klientů oblíbený
🎉Diskuze a Networking

Termíny se vždy rychle plní, proto neváhejte a rezervujte si své místo zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

https://www.facebook.com/events/650327242018443/

Zář
25
St
Relaxační workshop (Praha) v Inspirační prostor Moteel
Zář 25 @ 18:30 – 20:00

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Cena workshopu je 250 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/Vstupenky_25-09-19

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/1309292295901461/

Zář
26
Čt
Základní relaxační techniky, Brno v Centrum terapeutických služeb
Zář 26 @ 9:00 – 16:00

Zveme Vás na kurz relaxací, který je akreditován MŠMT a MPSV pod názvem Zvládání stresu: Prevence vyhoření.

Relaxaci je možné se naučit a pro každého je vhodný jiný postup uvolnění. Proto jsme pro Vás připravili dva kurz Základy relaxačních technik, kde se budeme zabývat různými způsoby uvolnění a zklidnění. Každý si může vybrat pro sebe to nejpřínosnější a můžeme si to užít.

Akreditace MŠMT DVPP Zvládání stresu: Prevence vyhoření, č.j. MSMT-1031/2017-2-204 ze dne 5. 1. 2017 a MPSV Zvládání stresu: Prevence vyhoření č.a. A2017/0147-SP/PC/VP

Cíle kurzu
Kurz Základní relaxační techniky je postaven na osobním zážitku a prožitku účastníků, praktický nácvik relaxačních metod je střídán krátkými teoretickými vstupy a prokládán reflexí a sebereflexí účastníků.

Obsah
– stres a relaxace v každodenním životě – mechanismy působení,
– work-life balance,
– zakotvení v pěti smyslech,
– svalová relaxace,
– mozek, jeho schopnost vizualizace a možné využití,
– vizualizační techniky (rozhodování, rada z nitra, cesta).

Komu je kurz určen
Program je určen pracovníkům pomáhajících profesí, studentům těchto oborů, pracovníkům HR, manažerům a vedoucím pracovníkům.

Info o lektorovi: PhDr. Jana Zouharová, Ph.D.

https://www.facebook.com/events/2327548104168377/

Křest knihy V bludišti jménem Alzheimer v Skautský institut
Zář 26 @ 18:30 – 23:30

Srdečně Vás zveme na křest knihy V bludišti jménem Alzheimer, který se uskuteční ve čtvrtek 26. září ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí.
Na přípitek se můžete těšit od Vína A – vína, která pomáhají v boji proti Alzheimerově chorobě. Atmosféru dokreslí živá hudba z produkce neurovědců.
Na místě budou knihy k zakoupení, část výtěžku půjde na podporu Alzheimer nadační fond, který křest pořádá.

https://www.facebook.com/events/2463866893901628/

Zář
28
So
Gender a stereotypy ve škole v Café Neustadt
Zář 28 @ 14:00 – 15:30

Přednáška se zaměří na vysvětlení pojmu gender a jeho významu. Diskuze bude vedena nad současným pojímáním normálního/přirozeného. Dále se budeme zabývat otázkou genderových stereotypů a jejich vlivu na udržování společenského statu quo a zaměříme se na roli gendru v oblasti vzdělávání a školství.

Přednášet bude Mgr. Vítězslav Slíva, antropolog a sociolog věnující se mimo jiné tématice genderu, vedoucí preventivních programů na školách.

Vstupné volné.

Možnost vystavit potvrzení o účasti.

Pořádá Společnost pro mezioborová studia, z.s.
www.mezioborovastudia.cz

https://www.facebook.com/events/2552797304771596/

Zář
30
Po
Krizová intervence, Brno v Centrum terapeutických služeb
Zář 30 @ 9:00 – 16:00

Reflexe kurzu: “Cenné pro mě byly praktické ukázky, konkrétní postupy a doporučení. Mám 12 popsaných stran strukturovaných poznámek a mapu zdrojů. Mám otevřené dveře do nových prostor. Byla to jednohubka s vyváženou chutí. Mám pocit, že to jde a má to smysl. Děkuji za intenzivní den!”

O čem tedy kurz je? Krizová intervence je zaměřena na okamžitou pomoc při zvládání náročných životních situací, které představují neúnosnou psychickou zátěž (např. nevěra partnera, úmrtí v rodině, sebevražedné myšlenky) a jsou zahlcující svou intenzitou, délkou trvání, naléhavostí nebo nepředvídatelností. Krizová intervence je zaměřena na akutní potíže klienta. Cílem je ohraničení akutního krizového stavu, zeslabení intenzity krize a stabilizace klienta.

Termín: 30. 9. 2019 Brno
Čas: 09.00 – 16.00
Délka kurzu: 8 vyuč. hodin
Místo konání: Ostrava, Dvorní 756/9
Maximální počet účastníků: 12
Lektor: Mgr. Lenka Ottová
Cena kurzu: 2.400 Kč, pro studenty/samoplátce a účastníky našich předchozích kurzů sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)

Cíle
Cílem kurzu je poskytnout účastníkům ucelenou představu o základních principech krizové intervence a zvýšit tak jejich kompetence při práci s klientem v krizi. Kurz účastníkům pomůže zvědomit si vlastní limity a hranice a využívat techniky práce se sebou. Účastníci si vyzkouší aplikování získaných teoretických znalosti v modelových situacích, které si mohou přinést z vlastní praxe.

Obsah
úvod do krize (co to je, příčiny, typologie, fáze)
řešení krize – co můžeme sami
krizová inervence – když naše vyrovnávací strategie selžou
druhy krizové intervence (telefon, chat, tváří v tvář, specifická práce podle cílové skupiny)
základní principy krizové intervence (jak v práci, tak v životě)
klient v akutní krizi (ohrožený na zdraví či životě, panika)
úskalí a limity krizové intervence
práce s traumatem
sebepéče, vlastní hranice a limity, psychohygiena
Komu je kurz určen
Kurz využijí všichni, kteří se dostávají do kontaktu s klienty v náročných životních situacích – lékaře, zdravotní sestry, pedagogy, psychology, sociální pracovníky, pracovníky v přímé obslužné péči, osobní asistenty apod. Zároveň je kurz přínosný i pro širokou veřejnost.

Info o lektorovi : Mgr. Lenka Ottová

Vystudovala jsem Univerzitu Palackého v Olomouci. Krizové intervenci se věnují více jak dvanáct let. Nyní pracuji na pozici intevizora a konzultanta krizové linky EDA určené rodičům, blízkým a odborníkům, kterých se týká téma péče o dítě se závažnou diagnózou. Zároveň pracuji na Lince bezpečí jako lektor (např. akreditovaného výcviku chatové krizové intervenci), konzultant chatu a internetové poradny. Jako lektor působím i na školách, ve firmách a všude tam, kde je třeba zvládat krizovou komunikaci.

Absolvovala jsem roční výcvik v telefonické krizové intervenci, roční výcvik Motivační rozhovory, výcvikový kurz internetového poradenství a chatové krizové intervence, kurzy : Trauma, Sebepéče a limity, Biosyntéza I., Hranice ve vztahu s klientem a práce s limity klienta, Jak pracovat v sociálních službách s emocemi klienta i svými, Problematika sexuálního zneužívání, základní kurzy Fokusingu a mnohé workshopy a stáže.

V současné době jsem třetím rokem v komplexním psychoterapeutickém výcviku Hermés Solutions Training.

https://www.facebook.com/events/618524295334271/

Komentáře jsou uzavřeny.