Akce

Akce

 
Psst: Víš o nějaké psychologické akci, která tu chybí? Jdi na facebookové stránky události a pozvi na ni našeho Antonína. Akce se pak se objeví i tady!

Úno
23
Ne
Psychedelika v terapii a seberozvoji v Městská knihovna v Praze
Úno 23 @ 19:00 – 21:00

Party halucinogen, politický manifest či grál k osobnímu poznání? Psychedelické látky tu jsou s námi odnepaměti a jejich postavení a význam ve společnosti se neustále mění. Jejich výzkum dnes zažívá celosvětovou renesanci, a my se proto podíváme na to, jakou úlohu hrají v seberozvoji. Odborník v této oblasti, Filip Tylš, nám přiblíží studie, které popisují pozitivní účinek psychedelik v léčbě některých duševních onemocnění. Tento účinek je nyní jasně rámován do metody psychedeliky – asistované psychoterapie. Spolu s tím stoupá i zájem o jejich seberozvojový potenciál, a to nejenom u uživatelů psychedelik, ale i u lidí, kteří se o ně zajímají spíše teoreticky. Přednáška se bude věnovat komplexnímu představení těchto fascinujících látek a nastíní některá úskalí spojená s jejich integrací do současné společnosti optikou autora. 🧠‍

Filip Tylš bude poutavě vyprávět o:
– neurobiologických a psychologických mechanizmech účinku psychedelik
– studiích, které popisují pozitivní účinek psychedelik v léčbě některých duševních onemocnění
– metodě psychedeliky – asistované psychoterapie
– seberozvojovém potenciálu těchto látek
– úskalích spojených s integrací psychedelik do současné společnosti

MUDr. Filip Tylš, Ph.D.
je psychiatr a neurovědec v Národním Ústavu Duševního Zdraví, člen České psychedelické společnosti a psychoterapeut v soukromé praxi. V roce 2019 dokončil specializační vzdělávání v psychiatrii. Zaměřuje se na psychedeliky – asistovanou psychoterapii a výzkum psychedelik (EEG koreláty psychedelické zkušenosti). Absolvoval výcvik v gestalt psychoterapii a vzdělání v kalifornském výcviku na CIIS (Psychedelic-Assisted Therapies and Research Certificate Program). V roce 2017 publikoval knihu Fenomén psychedelie.

23. 2. (neděle)
Start: 19:00 hod.
Vstupenky: bit.ly/Psychedelika2302

Partneři: City.cz, GoOut, CityBee, Apus Relax, informuji, InfoDnes.cz – internetová reklama, práce, kulturní akce, zpravodajství, AtlasCeska.cz

https://www.facebook.com/events/621484071720742/

Úno
25
Út
Citlivost jako dar / Alena Wehle v Expediční klubovna Brno
Úno 25 @ 17:00 – 20:00

Hypersenzitivita není vlastnost, kterou by se člověk mohl naučit, nebo ji během života nějakým způsobem získat. Můžete se naučit lépe vnímat, otevřít se, ale s takto citlivou nervovou soustavou se člověk musí už narodit. A když už takoví jednou jste, tak se z toho nedá vyrůst. Dá se to pouze potlačit, což pak přináší spíše problémy.

Pro spoustu lidí je vysoká citlivost v životě omezením a břemenem, ale když se naučíme se svými city zacházet, jsme schopni mít mnohem kvalitnější a naplněnější život, než ostatní lidé, kteří toho vnímají méně.

Pokud se chcete dozvědět něco nového, setkat se s podobnými lidmi nebo se na něco zeptat, můžete si připravit otázky. V první části budu povídat jenom já (cca 70 minut) a pak bude prostor pro témata, která přinesete.

Přednáší: Alena Wehle
Vstupenky: https://www.smsticket.cz/vstupenky/20031-citlivost-jako-dar-alena-wehle

https://www.facebook.com/events/1552206038252291/

TrueStory: Alkoholismus feat. Suchej únor v BIO | OKO
Úno 25 @ 18:00 – 19:45

Únorovou #TrueStory si ne náhodou budeš moct užít v rámci akce Suchej únor. Celorepubliková kampaň každoročně vyzývá odvážlivce, aby v únoru zúčtovali s alkoholem a užili si měsíc na suchu do poslední kapky.

Za hranou rizikového pití se v Česku pohybuje 18,6 % dospělé populace. To je více než 1 000 000 lidí. Podle výzkumu Národního ústavu duševního zdraví se se závislostí na alkoholu, která je klasifikovaná jako duševní onemocnění, potýká asi 6,4 % Čechů, více než 93 % z nich se však neléčí. Průměrný Čech vypije za rok 14,4 l čistého lihu, což je víc, než dvojnásobek světového průměru. Společenské náklady nadměrného pití se odhadují na 59 mld. Kč ročně.

Svůj příběh bude tentokrát vyprávět zpěvák a textař Petr Harazin, ambasador letošního Sucháče, který si díky kampani prošel protialkoholní léčebnou a v roce 2020 se jako “Suchej Petr” rozhodl sdílet svůj příběh napříč republikou. Petr povypráví o své zkušenosti, uvědomění i hraní s kapelou Nebe. P.S.: kytaru bere Petr s sebou.
Z odborného pohledu představí téma závislosti na alkoholu a její léčby adiktolog.

Koupí vstupenky podpoříš kampaň Suchej únor (https://suchejunor.cz/pridej-se) & organizaci Nevypusť duši.
Vstupenky zakoupíš přes Bio OKO: http://bit.ly/Vstupenky_suchac

Taky letos sušíš? Paráda! Na baru potečou nealko drinky, včetně speciální Suchý devětadvacítky od brněnského baru 4pokoje: http://bit.ly/Suchá_29ka

Besedu pro tebe spolu s týmem Suchýho února připravil tým neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/171861974080860/

Úno
27
Čt
Úvod do specifik práce s traumatizovanými klienty v Zázemí
Úno 27 @ 14:00 – 19:00

Pokud se vydáme cestou pomáhajících profesí a konkrétně doprovázení umírajících, jejich blízkých a pozůstalých, měli bychom mít alespoň základní povědomí o tom, že se můžeme setkávat s traumatizovanými klienty. Co vlastně trauma je, jak vzniká, jak ho můžeme začít u svých klientů rozpoznávat a bezpečně takového klienta doprovázet, s kým na péči spolupracovat? Prožitá traumata ovlivňují proces umírání i truchlení. Naše vlastní nezpracovaná traumata mohou ovlivňovat výběr povolání, i náš způsob doprovázení.
Srozumitelná teorie bude osvětlena na příkladech a malých cvičeních spolu se základními návody.

***
On-line přihláška: https://forms.gle/fDewWheRKrazojxV7

https://www.facebook.com/events/574927343326365/

Humor – Stres – Vyhoření v Univerzitní kino Scala
Úno 27 @ 15:00 – 17:00

MUDr. Radkin Honzák opět v Brně.
Pan doktor je řečník, který dokáže i to nejvážnější téma přednést vtipně a humorně.
STRES – VYHOŘENÍ – HUMOR
„STRES je tu, abychom ho přežívali. Co tě nezabije, to tě posílí,“ říká MUDr. Honzák. „Daleko důležitější než zahánět strach, je pěstovat radost,“ zdůrazňuje. „Ze syndromu VYHOŘENÍ se stává vyloženě taková politicko-odborářská záležitost, kdy ho máte, v podstatě, když vás přestane bavit chodit do práce. Ale to je dost nepravděpodobný, že máme všechny vyhořelý. A oproti tomu– SMÍCH je velice zdravý. Stres snižuje, zlepšuje imunitu, umožňuje lepší relaxaci, zklidňuje organismus, tlumí bolest, ale má i psychosociální účinky, sbližuje lidi, otupuje hrany agresivity, činí společenství pevnější a odolnější.
Více v přednášce 27.2.2020 v 15:00 kino Scala

https://www.facebook.com/events/418639652137273/

Bře
2
Po
Prostor na duši v prostor39
Bře 2 @ 19:00 – 20:30

Jak se psychiatr dívá na určování diagnóz? Jsou jedinou možností léčby psychického onemocnění léky, a kdy to bez nich jde? A pokud mám nějaký problém, který souvisí s psychickým zdravím, zajdu k psychiatrovi, psychologovi nebo k oboum?
Umíme si představit, že odpovědi na tyto otázky a možná i na nějaké Vaše další, by Vás zajímaly. Pokud ano, odpovědi Vám může dát psychiatr Peter Marko, který pracuje v psychiatrické nemocnici Bohnice a adiktologické ambulanci Sananim, a je také úzce spojen s Green Doors, kde v Café Na půl cesty, pracuje jako intervizor.

Setkáním Vás provedou pracovní terapeutky tréninkových kaváren Green Doors Erika Fockeová a Magdaléna Poláková.

Green Doors pomáhá lidem s duševním onemocněním znovu najít sílu zapojit se do práce, podporuje jejich integraci do komunity a přispívá k destigmatizaci duševního onemocnění.

https://www.facebook.com/events/169501771031240/

Bře
4
St
KURZ – Narativní práce s umírajícími v Gaudia vrací úsměv
Bře 4 @ 9:00 – 17:00

Kurz pro ty, kteří jsou v profesionálním nebo osobním kontaktu s ne­léčitelně nemocnými a umírajícími a jejich blízkými a chtějí se inspirovat k novým způsobům práce s těmito lidmi. Více informací ke kurzu a přihlášení zde: http://kurzy-vzdelavani.eu/kurzy-institut-postmoderniho-vzdelavani/#pracesnemocnymiaumirajicimi

https://www.facebook.com/events/955338191505696/

KPZ pro duši v POD KROVY
Bře 4 @ 18:00 – 21:00

KáPéZetka čili krabička poslední záchrany pro duši obsahuje jedinečnou osobní směs povzbuzení a útěchy pro chvíle mizerné nálady, zklamání, splínu, depky či totálního vyčerpání.

Základní „recept“ na vytvoření osobní KPZ pro duši je poměrně jednoduchý, největší kouzlo KáPéZetky spočívá v naprosto individuálních „ingrediencích“. Proto se budeme hodně ladit na sebe, své prožívání a zmapování svých nejdůležitějších potřeb a zdrojů. Objevené “poklady” ještě znásobíme podle rovnice: sdílená radost = trojnásobná radost. Odnesete si návod a konkrétní osobní seznam + spoustu inspirace a jinde nesehnatelný pozitivní sebepečující elán!

Středa 4.3.2020 18-21h
Cena: 400 Kč
www.podkrovy.cz/kurzy

Spolu s přihláškou zašlete kurzovné 400Kč na účet: 670100-2214791476/6210 (do zprávy uveďte Kurz KPZ3 + Vaše příjmení)
Kapacita kurzu je pouze 12 účastníků, vezměte prosím na vědomí, že místo Vám bude rezervováno až po zaplacení. Nezaplacené přihlášky jsou po 5ti dnech automaticky stornovány.
V případě odhlášení do neděle 1.3. Vám vrátím celou zaplacenou částku, po tomto datu se již zaplacené kurzovné nevrací.

https://www.facebook.com/events/602293180522092/

Bře
12
Čt
StressTalks: Jak si najít vhodného psychoterapeuta? v Impact Hub Praha
Bře 12 @ 18:00 – 20:00

Zvažovali jste někdy podstoupit terapii? Jak si vybrat tu vhodnou? Jak si vybrat “správného” psychoterapeuta a vyznat se v různých psychoterapeutických přístupech (kognitivně-behaviorální terapie, psychodynamická terapie, psychoanalýza, skupinová terapie nebo alternativní přístupy). Dále se dozvíte o tom jak může fungovat on-line terapie, jaké jsou její výhody a rizika.

Tyto a další dotazy se pokusí odpovědět Mudr. Olga Kunertová, psychoterapeutka s 25 letou praxí, zakladatelka psychoterapeutického centra www.gaudia.cz a spoluzakladatelka online terapeutického projektu https://terap.io

Na akci je potřeba zakoupit vstupenky: https://goout.net/cs/jine-akce/olga-kunertova-jak-si-najit-vhodneho-psychoterapeuta/dlxgf/+efokp/

Mudr. Olga Kunertová
Absolvovala lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.
Dále absolvovala dlouhodobý výcvik ve skupinové psychoterapii, výcvik v ericksonovské terapii a hypnóze, mezinárodní vzdělávací program v Narativní psychoterapii vedený lektory Institutu narativní terapie v Londýně (150 hodin).
V roce 1997 získala funkční specializaci v systematické psychoterapii a v roce 1998 osvědčení k výkonu lékařské praxe v oboru psychiatrie.
V roce 2001 se stala se akreditovaným supervizorem a lektorem komplexního výcviku v systemickém přístupu, organizovaného Institutem pro systemickou zkušenost – ISZ Praha
Je spoluautorkou výcviku Terapie v postmoderně, jehož první běh začal běžet v roce 2017.
Jejím hlavním zájmem jsou postmoderní přístupy k psychoterapii a práce s lidmi vůbec.

Vstupné na přednášku a diskuzi je 250 Kč.
Vstupenky: https://goout.net/cs/jine-akce/olga-kunertova-jak-si-najit-vhodneho-psychoterapeuta/dlxgf/+efokp/

https://www.facebook.com/events/2501660373428294/

Bře
13
Renáta Androvičová: Kartografie lidské sexuality
Bře 13 @ 17:00 – 19:00

Milí přátelé. Přijměte srdečné pozvání na páteční přednášku, která se uskuteční v budově Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7, posluchárna zoologie B7 ve druhém patře přímo naproti hlavnímu schodišti.

Lidé mají tendenci o vlastní sexualitě přemýšlet v diskrétních konstruktech – např. jsem vs. nejsem hetero, vzrušuje vs. nevzrušuje mne násilí, jsem vs. nejsem „normální“, atd. Lidský mozek ale konstruuje mapu sexuálního vzrušení kontinuálně a probabilisticky, žádná situace tedy není nemyslitelná, jen více či méně pravděpodobná. Jaký je tedy vztah mezi jednotlivými parafiliemi (sexuálními deviacemi) a tzv. normofílií (běžné heterosexuální nebo homosexuální praktiky). Je sexuální agrese skutečně přirozenou součástí heterosexuality? Jsou tradiční parafilie jako exhibicionismus nebo voyeurismus skutečně tak vzácné jak si myslíme? Vypadá mapa sexuálního vzrušení stejně u mužů a žen? Na tyto a další otázky se Vám pokusím dát odpověď díky fascinující technice vizualizace vztahů tzv. „sociomapování“, která vznikla v Praze (Bahbouh & Bahbouh, 2005; Höschl, 2006). Tato metoda dokáže přetvořit nepřehledné matice čísel do intuitivní “mapy” vztahů. Data, z níchž byla mapa vytvořena, vzešla z celonárodního průzkumu na vice než 10 tisících respondentů a respondentek.

Renáta Androvičová
Výzkumná sexuoložka, neurovědkyně
Laboratoř evoluční sexuologie a psychopatologie
NUDZ Klecany

Po přednášce se jako tradičně uskuteční posezení v restauraci, tentokrát navíc speciální tím, že naše milá přednášející slaví právě v den přednášky narozeniny. Jste tedy srdečně zvání i do restaurace.

https://www.facebook.com/events/118208989511012/

Bře
15
Ne
Smích a komunikace | Praha
Bře 15 @ 19:00 – 21:00

Nalezněte klíč ke zdraví a úlevě od stresu díky něčemu tak jednoduchému, jako je smích! Smějeme se ještě dřív, než začneme mluvit, a tato schopnost nás provází celý život, ale většinou nevyužíváme její potenciál naplno. Zjistěte s námi, jak nám spojení smíchu a komunikace v praxi dokáže zlepšit život. Vždyť koneckonců o příznivých účincích smíchu na duševní i tělesné zdraví je přesvědčený celý zástup lékařů v různých částech světa. O tom, jaký účinek má smích na naše emoce, komunikaci či prevenci před stresem a syndromem vyhoření, nám poví známý psychiatr Karel Nešpor. Přijďte se zasmát a i něco dozvědět. 😄❤️🍀

Karel Nešpor bude poutavě vyprávět o:
– psychických a tělesných změnách při smíchu
– komunikačním významu smíchu
– o tom, jaký má smích vliv na zdraví
– využití smíchu při komunikaci s pacienty s psychickými či specifickými somatickými problémy
– smíchu jako vrozeném způsobu, jak se uvolnit
– prevenci profesionálního stresu
– praktické aplikaci v podmínkách jednotlivých pracovišť

MUDr. Karel Nešpor, CSc.
je průkopníkem léčby smíchem, jejíž technicky sám vymýšlí. Nešpor je známý odborník na léčbu návykových onemocnění, psychiatr, publicista a pedagog. Atestoval z psychiatrie, léčby návykových nemocí a psychoterapie. Je autorem řady odborných a populárních knih a často přednáší. K jeho úspěšným publikacím patří mimo jiné knihy Léčivá moc smíchu, Střízlivě, většinou vesele, Kudy do pohody, Jak být milejší a Jde to i vesele.

15. 3. (neděle)
Start: 19:00 hod.
Místo: Městská knihovna, Mariánské nám. 98/1
Vstupenky: bit.ly/SmichKomunikace1503

Partneři: City.cz, GoOut, CityBee Praha, Apus Relax, informuji, InfoDnes.cz – internetová reklama, práce, kulturní akce, zpravodajství, AtlasCeska.cz

https://www.facebook.com/events/2202875380008985/

Bře
16
Po
Týden mozku 2020 v Akademie věd České republiky
Bře 16 @ 9:00 – 17:00

Týden mozku je festival o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. 22. ročník festivalu proběhne od 16. do 22. března 2020. S přednáškami vystoupí přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. O víkendu na ně naváže doprovodný interaktivní program v podobě workshopů a dalších akcí. Festival je určen pro zvídavé studenty, rodiče s dětmi i širokou veřejnost. Na všechny festivalové akce je vstup tradičně zdarma. Ve všední dny bude program probíhat od 9:00–17:00 hod, o víkendu pak od 10:00–16:00 hod. Veškeré informace o festivalu jsou dostupné na www.tydenmozku.cz.

https://www.facebook.com/events/601218194037638/

Komentáře jsou uzavřeny.