Základy duševní resuscitace (Praha)

Kdy:
17.4.2019 @ 18:00 – 20:00
2019-04-17T18:00:00+02:00
2019-04-17T20:00:00+02:00
Kde:
Pražské kreativní centrum
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Základy duševní resuscitace aneb možnosti pomoci sobě nebo blízkému s psychickými obtížemi

Každý čtvrtý člověk se během života setká s duševním onemocněním. Pokud máte to štěstí, a patříte mezi ty první tři, kterým se psychické potíže vyhnou, stále patříte k těm, kteří mohou některému z těch čtvrtých pomoci. Pojďte se s námi naučit základům duševní resuscitace!
Workshop se bude věnovat tématu pomoci při duševních obtížích. Společně se pokusíme pomoci kamarádovi s depresí – od základní komunikace přes krizové centrum, ambulantního psychiatra, psychologa a psychoterapii až ke svépomocným skupinám. Podíváme se na to, jaké služby lze na poli psycho-pomoci využít a co od nich můžeme očekávat a podrobně si projdeme náš oblíbený Manuál pro blízké. Nezapomene ani na to, jak by se o sebe měl starat sám pomáhající.

Workshop není určen k řešení konkrétních potíží zúčastněných a jakékoli krizové intervenci. Pro ilustraci a společnou práci a debatu bude použit smyšlený ilustrační příběh mladého člověka, který se potýká s depresí.

Vstup zdarma, kapacita workshopu je omezena a registrace je nutná >> http://bit.ly/Registrace_17-04-19

Sejdeme se v Pražské kreativní centrum v nově vznikajícím HUBu pro organizace, které se věnují duševnímu zdraví.
—-

Workshop pro vás připravil tým neziskové organizace Nevypusť duši, který tvoří mladí psychologové, lékaři, neurovědci, sociální pracovníci a studenti těchto oborů. Zároveň jsou jeho součástí i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Nevypusť duši šíří fakta, boří mýty a ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví. Zdůrazňuje důležitost prevence – radí lidem, jak nevypustit duši, sdílí osobní příběhy a podporuje včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/256633845213539/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.