Sebelaskavost v každodenním životě (Kami Dvořáková)

Kdy:
19.2.2019 @ 18:00 – 21:00
2019-02-19T18:00:00+01:00
2019-02-19T21:00:00+01:00
Kde:
Prostor 8
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Srdečně vás zveme na tříhodinový seminář sebelaskavosti v každodenním životě.

Rozvoj sebelaskavosti Vám pomůže být sami sobě dobrým přítelem a dokázat se podpořit i v hodně náročných situacích. Získáte praktické metody a typy, které Vám pomohou čelit každodenním výzvám s větší lehkostí a důvěrou.

Seminář bude pod vedením Kamily Dvořákové, Ph.D., která je lektorkou programu Action-based compassion (ABC), dlouhodobou praktikující mindfulness a zároveň se této oblasti věnuje jako výzkumnice v Národním Ústavu Duševního Zdraví (NUDZ).

Vstupné je v rozmezí 350-500 Kč, dle Vašeho uvážení. Z důvodu omezené kapacity však doporučujeme včasnou registraci prostřednictvím našeho webu:
https://bit.ly/2DpFlzk

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼S KÝM?

Kamila Dvořáková, Ph.D. je vývojová psycholožka a věnuje se projektům zaměřeným na podporu psychického zdraví a duševní pohody. Absolvovala výcvik ve vedení kurzů sebelaskavosti – “Mindful self-compassion (MSC)”, vedený samotnými autory programu (Kristin Neff, Chris Germer) programu v USA. Poté se rozhodla vrátit zpět do čech a rozvíjet sebelaskavost i u nás. V současné době také vede oblast prevence a podpory duševní spokojenosti ve vzdělávání v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ).

Pro více informací o Kami a sebelaskavosti mrkněte na tato videa:
https://www.youtube.com/watch?v=zUR5Yk0g_nI
https://www.youtube.com/watch?v=eF-RvPqpyxo

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

▼O ČEM TO BUDE?

Sebelaskavost je o praktikování a prohlubování přátelského postoje k sobě a všem našim emocím, myšlenkám, a prožitkům. V každodenní životě to vypadá úplně jednoduše – učíme se být sami sobě dobrým kamarádem a vnitřně se podpořit v těžkých situacích.

Co si ze semináře odnesete?

1. Základní praktiky na prohlubování všímavé sebelaskavosti – jak k sobě přistupovat, hovořit a hlavně jednat s větší vlídností, podporou, a pochopením. To budeme dělat skrze jednoduché způsoby (pozornost, dech, tělo, dotyk, pohyb, slova), díky kterým můžeme nabídnout sami sobě přátelský zájem a bezpečný prostor k prožívání toho, co se v nás odehrává.

2. Hlubší poznání, že všichni z nás jsou k sobě někdy nelaskaví a prožívají náročné situace. V těžkých situacích se často cítíme osamoceni nebo se můžeme stydět za svoje chyby a nedostatky. Je úlevné vědět, že všichni z nás jsou někdy zmatení, bojí se, nebo neví, co dělat se životem. Ve chvíli, kdy si dovolíme přiznat, že součástí života je “jednou jsi dole, jednou nahoře”, tedy prožitky příjemné i nepříjemné, jsme schopni nabídnout větší podporu a pochopení jak sami sobě, tak ostatním.

3. Prožitek z prostředí, ve kterém si můžete dovolit být sám k sobě laskavý/á a opravdu naslouchat tomu, co naše tělo, srdce, a mysl potřebuje. Tímto způsobem se prohlubuje našě schopnost vnímat svoji intuici, dovolit si jednat podle svého vnitřního kompasu, a když se něco nepovede, zkusit to znovu:) Jak jednoduché.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼KDY A KDE?

Prostor 8 – místnost Klubovna (Šmilovského 1437/8, 120 00 Praha 2)
Úterý 19. 2. 2019 18:00 – 21:00

Vstupné je 350 – 500 Kč, dle Vašeho uvážení.

Z důvodu omezené kapacity však doporučujeme včasnou registraci prostřednictvím formuláře na našem webu zde:
https://bit.ly/2DpFlzk

Pokud Vám potvrzovací e-mail nepříjde do 3 minut, tak prosím zkrontrolujte spamovou složku. Pokud nenajdete zprávu ani tam, tak nám prosím napište na akce@mindfulnessclub.cz

https://www.facebook.com/events/2253042288052114/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.