Psychoanalýza pro sebepoznání, Brno

Kdy:
25.1.2019 @ 9:00 – 16:00
2019-01-25T09:00:00+01:00
2019-01-25T16:00:00+01:00
Kde:
Centrum terapeutických služeb
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Psychoanalýza je psychoterapeutický směr, psychologická teorie a zároveň metoda léčby, která je stále živá a neustále se rozvíjí. Její základní myšlenky vycházejí z díla Sigmunda Freuda a jeho dalších pokračovatelů. Tento kurz nabízí jednu z možností, jak nahlížet do hlubin lidské duše a podpořit tak své vlastní sebepoznání či pomoci sebepoznání rozvíjet u klientů.

Psychoanalýza je dlouhodobější práce, která se formou různých psychoanalytických technik snaží porozumět lidské psychice a léčbě psychických potíží. Odkrývá staré nevědomé aspekty duševního fungování, které považuje ve většině případů za příčinu problémů a psychických poruch. Hlavním smyslem psychoanalýzy je porozumět nevědomým aspektům mysli v souvislosti s životním děním člověka a jeho potížemi. Toto odkrývání lidských hlubin je také hlubokou formou sebepoznávání a dalšího seberozvoje.

Termín: 25. 1. 2019
Čas: 09.00 – 16.00
Délka kurzu: 8 vyuč. hodin
Místo konání: CETERAS – Centrum terapeutických služeb, Palackého 8, Brno
Maximální počet účastníků: 15
Lektor kurzu: Mgr. et Bc. Vladimír Sácký, psychoterapeut, psycholog
Cena kurzu: 2.400 Kč, pro studenty/samoplátce a účastníky našich předchozích kurzů sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)
Cíle kurzu
Kurz je základním stavebním kamenem pro porozumění fungování vlastní psychiky a psychiky druhých lidí. Je zaměřen na seznámení s psychoanalýzou a psychoanalytickou psychoterapií. Posluchači kurzu se dozví o základech psychoanalýzy, o tom jak se z hlubinného pohledu vyvíjí naše osobnost, jaké používáme obranné mechanismy a jak jsou sny důležité pro sebepoznání. Poznají základní psychoanalytické techniky práce s klientem a sebou samým. Základní teoretické myšlenky jsou zasazeny do praktických ukázek, kazuistik
a příkladů z praxe.

Obsah
Co je to psychoanalýza a psychoanalytická psychoterapie (S. Freud a ti druzí)
Psychosexuální vývoj osobnosti a psychoanalytické modely myslí (co je vědomé a co je nevědomé)
Ego-obranné mechanismy (snaha o zachování rovnováhy v naší psychice)
Základní psychoanalytické techniky (jejich využití k sebepoznání a poznání druhých)
Analýza snů (ukázky snů, jejich analýza a práce s vlastním snem)
Komu je kurz určen
Tento jednodenní zážitkový kurz je určený pro pomáhající profese, ale také pro širokou veřejnost:

psychology, psychoterapeuty,
pedagogy, sociální pracovníky
kouče
studenty
široká veřejnost
Info o lektorovi: Mgr. et Bc. Vladimír Sácký, psychoterapeut, psycholog

Na Ostravské univerzitě vystudoval obor sociální práce s poradenským zaměřením a následně jednooborovou psychologii. Získal státní zkoušky z pedagogiky a didaktiky oboru. Absolvoval dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v psychoanalytické psychoterapii v Institutu Aplikované Psychoanalýzy (v rozsahu 850 hod.) a tam též supervizní výcvik v psychoanalytické psychoterapii (v rozsahu 50 hod.). V roce 2015 vykonal odbornou stáž v Psychiatrické nemocnici v Opavě na odd. pro doléčování, rehabilitace a resocializace u pacientů s psychotickou zkušeností. Absolvoval Základní kurz psychosociální rehabilitace pro práci s lidmi s duševním onemocněním (Zahrada 2000 z.s.). Pracuje jako psychoanalytický psychoterapeut v soukromé praxi, kde se zaměřuje na práci s lidmi s neurotickým onemocněním a poruchami osobnosti. Dále pracuje jako psychoterapeut v domově se zvláštním režimem pro osoby s psychotickým onemocněním, kde vede edukační skupiny a provádí individuální psychoterapii. Působí jako externí pedagog na Ostravské univerzitě na katedře psychologie. Dříve působil jako pedagog na ŠS a VOŠ, kde vyučoval psychologii, sociální práci, komunikační dovednosti a psychosociální výcvik. Dlouhodobě lektoruje a přednáší témata ze sociální práce, psychologie a aplikovaných oblastí. Je členem Institutu Aplikované psychoanalýzy, České asociace pro psychoterapii a Slovenské společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii.

https://www.facebook.com/events/610746402679573/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.