Psychedelikatesy: Psychedelický mozek a vědomí očima neurověd

Kdy:
11.10.2018 @ 18:30 – 21:00
2018-10-11T18:30:00+02:00
2018-10-11T21:00:00+02:00
Kde:
prostor39
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Přednáška MUDr. Filipa Tylše, Ph.D. a Mgr. Nikoly Jajcaye, Ph.D. bude úvodem do neurozobrazovacích metod (QEEG, fMRI, MEG, PET) používaných v moderní době k mapování procesů v lidském mozku. Jak vypadá v neurozobrazovacích metodách mozek pod vlivem psychedelických látek? Co z těchto nálezů můžeme dedukovat?

Pojem vědomí má pro odborníky různé interpretace – je produktem mozku nebo je mozek je pouze regulátorem jakéhosi kolektivního vědomí. Jak souvisí psychedelika s nevědomými procesy?

Řeč bude i o entropii mozku. Entropický pohled na teorii vědomí podporují i nedávné neurozobrazovací studie s psilocybinem, které ukazují, že psychedelický stav projevuje známky vysoce entropického stavu a mozek v psychedelickém stavu odhaluje znaky kritického chování. Co si z těchto poznatků můžeme odnést?

Přednáška bude postavena na vědeckých základech, které však oba přednášející podají srozumitelně i pro širokou veřejnost.

MUDr. Filip Tylš, Ph.D. je psychiatr a neurovědec v Národním Ústavu Duševního Zdraví (NÚDZ), člen České psychedelické společnosti (CZEPS) a psychoterapeut v soukromé praxi (www.tercenya.cz). Specializuje se na psychedeliky-asistovanou psychoterapii a výzkum psychedelik (EEG koreláty psychedelické zkušenosti). V současnosti je ve výcviku gestalt psychoterapie (5.ročník, IVGT Praha) a kalifornském výcviku na CIIS “Psychedelic-Assisted Therapies and Research Certificate Program”.

Mgr. Nikola Jajcay, Ph.D. je fyzik a datový analytik. Jeho hlavním tématem výzkumu jsou složité systémy, jejich interakce a modelování. V ramci neurověd se věnuje hlavně analýze neurozobrazovacích dat a výpočtové neurovědě. Momentálně, kromě úvazku v NUDZ na oddělení Aplikované neurovědy a zobrazení mozku, pracuje jako data scientist v americkém start-upu a čeká na výsledky Marie-Curie fellowshipu. Je taktéž členem CZEPSu.

Vstupné: 155/122/99,- Kč
Grafika: Imaginární Kamarád

https://www.facebook.com/events/285168508766620/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.