Přednáška psychiatra MUDr. Radkina Honzáka: Psychosomatika

Kdy:
19.6.2018 @ 15:00 – 18:00
2018-06-19T15:00:00+00:00
2018-06-19T18:00:00+00:00
Kde:
Velká synagoga v Plzni
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Další přednáška legendy české psychiatrie v Plzni!
(pozor, pro velký zájem přesunuto do Velké synagogy, Sady Pětatřicátníků 35/11 v Plzni)
Tématem přednášky je tentokrát PSYCHOSOMATIKA – DNEŠNÍ PŘÍSTUP. Psychosomatika je slovo, které vzniklo před 200 roky a poprvé je použil německý psychiatr Heinroth v roce 1818 k označení jednoho typu spánkové poruchy.
Je jasné, že za tu dobu dostalo řadu různých významů. Dnes označuje bio-psycho-sociální přístup požadující, aby se ve zdraví a nemoci braly (zatím v některých vybraných případech) v úvahu stejně vážně faktory psychosociální jako dosud faktory biologické. Emoce jsou totiž tělesné děje a jejich projevy mohou být vnímány také jako chorobné příznaky. Sociální požadavky mohou vyvolávat stres, který se neblaze podepisuje na zdravotním stavu. A je tady – v biomedicínském modelu neřešená – duchovní/spirituální dimenze, která může způsobovat problémy při hledání životního smyslu a cíle..
Přednáška je doplněna o množství zajímavých souvislostí a vtipů MUDr. Honzáka.
A samozřejmě jako obvykle můžete položit dotazy, které budou na místě zodpovězeny…

MUDr. Radkin Honzák je ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, sekundární lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL 1.LF UK. Jednoznačně se kloní k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci.
Je autorem mnoha populárních knih, např. Všichni žijem v blázinci, Jak se asertivně prosadit, Úzkostný pacient, Základy psychologie, Svépomocná příručka sestry, Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření, Jak přežít léčení – aneb veselé čtení o nemocech, Jak se dobře cítit mezi lidmi – a dalších.

Jeho přednášky se vyznačují vlídným humorným nadhledem a pochopením pro všemožná trápení člověka.

Z profesního CV MUDr. Radina Honzáka:
Narozen 1939, promoce na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze 1962, sekundární lékař v PL Kosmonosy, od roku 1966 psychiatr – konzultant nejprve v Ústavu pro výzkum výživy (gastroenterologická problematika, výzkum spánku, výzkum stresu), po sloučení výzkumných ústavů v IKEM (pacienti s nezvratným selháním ledvin, transplantační program). V současnosti asistent ÚVL 1.LF UK, ambulantní psychiatr IKEM, sekundární lékař PL Bohnice, ambulantní psychiatr REMEDIS.

Klinická práce; specializace v psychiatrii, psychoterapii, psychosomatický (biopsychosociální) přístup.(nar. 1939) je stále aktivní v ambulantní a lůžkové péči.

Vstupné 150 Kč, pouze při závazném přihlášení přes formulář předem:
https://goo.gl/forms/vDBSqpYjxvbzVQul1
Na místě 250 kč (bude-li volná kapacita sálu)

https://www.facebook.com/events/1517742798335340/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.