Autismus v praxi – 4. ročník kazuistické konference

Kdy:
19.10.2018 @ 9:00 – 17:00
2018-10-19T09:00:00+02:00
2018-10-19T17:00:00+02:00
Kde:
Hotel Olšanka
Kontakt:
MAILTO:noreply@facebookmail.com

Konference Autismus v praxi je v pořadí již čtvrtou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. Konference bude zaměřena převážně na kazuistiky, kde není jasné a jednoduché řešení, kde došlo u člověka s autismem k nějakému terapeutickému přerodu nebo kde dochází k multidisciplinární spolupráci odborníků, kteří problém jednotlivce vidí každý ze svého pohledu a pomáhají tak k ucelenému přístupu k člověku s autismem.

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat.

Záměrem konference tak není přednášet teorii ani sdělovat obecně známé informace. Zajímají nás konkrétní příběhy, které nás v péči o lidi s autismem mohou inspirovat, poučit a hlavně posunout dál. Na konferenci vystoupí i samotní lidé s autismem, kteří ukáží, co jim v životě z terapií a sociálních, zdravotních nebo školských služeb pomohlo a co nikoliv.

Konference bude již tradičně rozdělena do čtyř bloků. Ty budou kopírovat život člověka s autismem. První blok se bude zabývat předškolním věkem. V druhém bloku se budeme zabývat konkrétními postupy u dětí školního věku. V třetím bloku se budeme věnovat dospívajícím a dospělým lidem s autismem. V posledním pak kazuistikám lidí, kteří o lidi s autismem pečují (rodiče a personál).

Podrobný program bude zveřejněn začátkem června, kdy bude spuštěno i přihlašování pro účastníky.

Případné dotazy směřujte prosím na e-mail konference@nautis.cz

https://www.facebook.com/events/399169640579449/

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou uzavřeny.