Projekty

Propojujeme komunity s nadšením pro psychologii a pomáháme jejich zájem přetvářet v aktivity se společenskou hodnotou. Níže se nachází seznam realizovaných a chystaných projektů. Pro připravované projekty aktuálně přijímáme nové členy. Pokud se chceš zapojit, kontaktuj nás!

 kalendar Kalendář psychologických akcí
Přehled přednášek, seminářů a konferencí z psychologie v Brně, Olomouci, Praze a dalších městech
Zájemci o psychologii mají to štěstí, že akcí, které rozšiřují psychologické obzory, je přehršel. Jak si ale udržet přehled o tom, co se kde zrovna děje? Často se nám jako studentům stávalo, že jsme se o události dozvěděli na poslední chvíli, nebo den po jejím konání. Na tento podnět vznikl kalendář akcí (a také samotný impuls k založení platformy PsyHub), kam každý může přispívat a udržovat své spolužáky a širší zájemce o psychologii v obraze. Kalendář akcí se pro svou praktičnost rychle rozšířil z Brna i do dalších měst a nyní je hojně využíván jak studenty psychologie, příznivci z řad široké veřejnosti, tak pořadateli akcí samotných. Máte tip na akci a chtěli byste dát vědět ostatním? Pošlete nám na ni odkaz.
PsyMate
Portál s informacemi pro uchazeče o studiu psychologie s možností kontaktovat současné studenty
Z vlastní zkušenosti víme, že nejužitečnější informace o VŠ a oboru poskytnou samotní studenti. PsyMate je projekt, který nabízí informace o studiu psychologie na jednotlivých VŠ od lidí, kteří jsou v daném programu zapsáni. Zprostředkováváme možnost kontaktovat (snad) budoucí spolužáky, kteří rádi sdílejí tipy k přijímacímu řízení a odpovídají na další otázky. Za dvouletou existenci projektu studenti ochotně zodpověděli přibližně dvě stovky dotazů od uchazečů o studium. Díky zpětné vazbě od obou těchto skupin víme, že PsyMate je projekt, který skutečně pomáhá uchazečům dostat se na obor, který si zamilovali; tak jako my.
 psymate
 praxe PsyPraxe
Databáze pracovišť, kde mohou současní studenti psychologie absolvovat odborné stáže
“Kde mohu absolvovat praxi, která mi skutečně něco dá?” byla nejčastější otázka přibližně stovky současných studentů psychologie z nižších ročníků, když jsme se jich minulý rok ptali na konferenci České asociace studentů psychologie. Abychom jim pomohli rozhlédnout se po možnostech a “vybrat si tu pravou”, spustili jsme snadnou databázi pracovišť, kde je možné vykonat psychologickou stáž. Popisky pracovišť jsme také doplnili o užitečné informace jako je cena praxe, časová náročnost a celkový dojem kolegů, kteří již stáž na daném místě absolvovali. Databáze zatím obsahuje několik málo institucí, které však postupně rozšiřujeme. Víte o dobré praxi, kterou jste měli možnost jako student psychologie absolvovat? Dejte vědět, budeme rádi.

Chystané projekty:

PsyHunt: Psychologem na každém kroku!
Fotosoutěž, která boří hranice mezi psychologickými teoriemi a každodenní realitou

Sociální konformita, zero-price efekt, vyhýbání se ztrátám… možná jste tyto termíny někde slyšeli nebo o nich četli v knížce. Málokteří z nás si ale uvědomují, že tyto mechanismy nenápadně hýbají s naším rozhodováním a chováním v každodenním životě. PsyHunt vás zábavnou formou seznámí s 10 nejzajímavějšími teoriemi ze sociální a kognitivní psychologie, včetně příkladů, jak ovlivňují náš každodenní život. A bude vyhlášen lov! Ti nejúspěšnější, kterým se podaří prostřednictvím fotky zachytit psychologickou teorii v reálné situaci, za běžného dne, od nás dostanou psychologickou četbu od Portálu nebo Grady. Tak laďte telefony a všímejte si prostředí kolem sebe – reklamní texty “2+1 zdarma”, pozoruhodně se řadící lidé ve frontách na lístky, či předzaškrtnutá políčka na formulářích – zde všude na vás číhají psychologické teorie v reálném životě. A možná ve vás pak PsyHunt vzbudí nadšení dívat se „psychologickým“ pohledem na svět kolem sebe.

 spolu
 revue Literární revue
Podělíme se s vámi o knížky, které stojí za to číst

Psychologických knížek je mnoho a v dnešní uspěchané době času málo. V rámci projektu Literární revue pro vás naše redakce každý měsíc přečte několik vybraných knížek a podá stručné a vystihující informace, které čtenáři napoví, jestli je zrovna knížka pro něj. Aby si každý čtenář přišel na své, každý měsíc bude jinak tematicky laděný.: v zimních měsících očekávejme příval literatury o depresích a sebevraždách, v květnu pak třeba rozkvete téma lásky a emocí. I volba tématu však do určité míry záleží na našich fanoušcích – již brzy možná přiletí na našem Facebooku a Instagramu první anketa o tématu na další měsíc. Každý hlas se počítá! A každá dobrá knížka, kterou si přečtete, také.

Green dock
Portál s tipy a triky, jak vaše spolubydlící, rodinu a lidi kolem pošťouchnout k udržitelnému chování
Více než 95% akademiků se shoduje, že změna klimatu naší planety se děje, a že je zapříčiněna lidským rozhodováním a chováním. Cílem projektu Green dock je vytvořit volně přístupnou databázi tipů a návodů, jak “pošťouchnout” jednání své i lidí kolem nás tak, aby mělo menší dopad na naši planetu. Návody a tipy stavíme na robustních vědeckých výzkumech z psychologie a behaviorální ekonomie, které se přímo zabývají změnou lidského chování v oblasti ekologické udržitelnosti. Návody budou koncipovány tak, aby je do každodenního života zvládl aplikovat každý z nás. A pokud budete plánovat větší projekt, rádi vám s ním pomůžeme. Začít je ale třeba od drobných cílů – i jediná odřeknutá plastová taška je v první fázi výhra.
 skoropsycho

Komentáře jsou uzavřeny.