O nás

O projektu

PsyHub je projekt studentů psychologie z Brna, Prahy a Olomouce, který vznikl jako reakce na velké množství psychologicky-laděných přednášek, workshopů a konferencí. Z jednoduché počáteční myšlenky – vytvořit jednotný kalendář psychologicky orientovaných akcí – se PsyHub rozrostl v ambiciózní množství projektů směřovaných ve prospěch studentů psychologie, studentů příbuzných oborů a široké veřejnosti. S hlavním cílem sloužit jako rozcestník do světa psychologie informujeme o dění ve třech městech republiky, uchazečům o studium poskytujeme vhled do studia psychologie v ČR (včetně unikání služby PsyMate) a současné studenty informujeme o možnostech zapojení do společenských iniciativ s psychologickou tematikou. Naší vizí jsou studenti psychologie, kteří se aktivně podílí na svém odborném rozvoji, angažují se ve spolupráci napříč katedrami a efektivně přispívají k řešení současných společenských výzev.

Jsme otevřeni námětům přes sekci Napište nám. Vítáme také zájem těch, kteří by se chtěli podílet na tomto projektu.

 

Tým

  Ondra Kácha
Ondra nedávno absolvoval studium na FF MU. Zajímá ho využití psychologie ke zvýšení společensky zodpovědného chování, jako je např. šetrný přístup k životnímu prostředí či pomoc druhým v nouzi. Část jeho studentských let strávil na Univerzitě v Groningenu a Univerzitě v Cambridge, kde se i nyní angažuje v jedné z výzkumných skupin. V letech 2015-2016 koordinoval evropský program pro studenty psychologie Junior Researcher Programme a je jeden ze spoluzakladatelů PsyHub. V současné době pracuje jako designér inovací v IdeaSense. V PsyHub se našel díky tomu, že mu umožnil pouštět se do rozmanitých společensky prospěšných projektů v partě skvělých lidí.
Bára Vavřichová
Bára dokončuje magisterské studium psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V současnosti pracuje v oblasti participativního designu v Univerzitním Centru Energeticky Efektivních Budov. Její vášní je trénování soft skills, což praktikuje ve svém volném čase. Pro radost cvičí jógu, hraje divadlo a tráví čas v přírodě. V PsyHub působí, protože ji připadá smysluplné poskytovat studentům psychologie a jiným platformu k dalšímu rozvoji. Nejvíc ji na tom baví, že kreativitě se tu meze nekladou.
Terka Hrušková
Terka v současné době dokončuje studium psychologie na Masarykově univerzitě. Mezi její hlavní oblasti zájmu patří práce s dětmi v mateřských a základních školách, kde se věnuje zájmovým kroužkům. V ESO SPORT centru pomáhá s všeobecnou sportovní přípravou dětí předškolního věku. Věnuje se také dětem s dětskou mozkovou obrnou a poruchami autistického spektra v rámci programu Son-Rise. V budoucnu by ráda spojila její největší vášeň – cestování s oborem psychologie. PsyHub ji dává mnoho příležitostí a možností, jak své nápady a myšlenky realizovat a využít v projektech. A to vše ve skvělém týmu inspirativních lidí, které PsyHub dává dohromady.
Kuba Pisklák
Kuba v současné době studuje psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. V budoucnu se plánuje zaměřit na školní psychologii a terapii. Od základní školy navštěvoval dramaťák pod ZUŠ Litoměřice a od té doby je divadlo součástí jeho života. Jak psychologie tak divadlo, šerm a literatura mu do života přinesly tolik štěstí, které se dá jen těžko popsat slovy. Není to totiž jen o oboru a činnosti, ale o lidech, které tyto oblasti přitahují. PsyHub je pro něj možnost podílet se na aplikaci psychologie do praxe běžného života a navíc přitom pomoci stávajícím i budoucím kolegům a kolegyním.

Komentáře jsou uzavřeny.