Akce

Akce

Čvn
25
Út
Relaxační workshop (Praha) v Inspirační prostor Moteel
Čvn 25 @ 18:30 – 20:00

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Cena workshopu je 250 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/Vstupenky_25-06-19

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/350811908918512/

Čvn
26
St
Jak se léčí závislosti? v ArtBar Druhý Pád
Čvn 26 @ 18:30 – 21:30

Ve druhé z cyklu debat pro veřejnost se budeme podrobněji věnovat tématu léčby závislostí.

Jaké jsou možnosti a meze různých druhů léčby závislostí v ČR?

V úvodu promítneme asi 15′ video, které poslouží jako naladění na téma diskuze. Poté budou diskutovat odborníci na závislosti a jejich léčbu, ale také lidé, kteří se ze závislosti zotavili. Konkrétně se můžete těšit na:

Bc Ladislava Holuba (vedoucího Terapeutické komunity Podcestný mlýn, Spol. Podané ruce),

Mgr. Annu Nohýnkovou (terapeutku Terapeutického centra v JMK, Spol. Podané ruce),

MUDr. Jiřího Pokoru (primáře Oddělení pro léčbu návykových nemocí Psychiatrické nemocnice Brno Černovice),

Mgr. Bc. Kateřinu Riegrovou (adiktoložku z PN Kroměříž – 17B toxikorehabilitační oddělení Mandala)

Pana Zdeňka a pana Radka, kteří mají vlastní zkušenost se zotavováním ze závislosti, a to včetně institucionální léčby.

Následovat bude afterparty u příležitosti Global Day of Action, hraje DJ NTKZ z Bassinfection a DJ Rubenz.
Besedu moderují terapeuti z Terapeutického centra v JMK, Spol. Podané ruce, Miroslav Zachovalý a Vojtěch Netík.

Vstup zdarma/dobrovolný příspěvek

https://www.facebook.com/events/478815686193404/

Jak se stát koučem – tematický večer zdarma v Results & Emotions
Čvn 26 @ 18:30 – 20:30

Mám na to být koučem? Je koučink pro mě? Jak se stát koučem? Jak využít koučink v manažerské praxi? Jak si najít klientelu? Odpovíme živě 26.6.,15.7. a 29.7. v Praze. Přihlášky zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

V přátelské a pohodové atmosféře si budeme povídat o:
👨‍🎓Definice koučování a jeho základní principy
🕵️‍♀️Jak do koučování správně investovat a získat hodnotu
❓Mám na to být koučem?
😎Jak se stát koučem a získat si klientelu
🤔Podle čeho si klienti vybírají kouče
👨‍💼Jak využít koučování pro firmu a ve firmě
💪Proč je koučovací model ResultsEmotions u klientů oblíbený
🎉Diskuze a Networking

Termíny se vždy rychle plní, proto neváhejte a rezervujte si své místo zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

https://www.facebook.com/events/650327242018443/

Čvn
27
Čt
Přednáška MUDr. Honzáka: Psychopati v rodině a na pracovišti v Velká synagoga v Plzni
Čvn 27 @ 17:00 – 20:00

Přinášíme Vám slibovaný náhradní termín přednášky MUDr. Radkina Honzáka na téma: Psychopati v rodině a na pracovišti
27. 6. 2019 od 17:00 ve Velké synagoze

POZOR! Vstupenky jsou již vyprodané. V tuto chvíli dosáhl počet objednávek možné kapacity sálu.

MUDr. Radkin Honzák:
Je ambulantní psychiatr IKEM a REMEDIS, sekundární lékař Psychiatrické léčebny Bohnice, asistent ÚVL 1.LF UK. Jednoznačně se kloní k psychosomatickému myšlení, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepci.
Je autorem mnoha populárních knih, např. Všichni žijem v blázinci, Jak se asertivně prosadit, Úzkostný pacient, Základy psychologie, Svépomocná příručka sestry, Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření – a dalších.

Klinická práce; specializace v psychiatrii, psychoterapii, psychosomatický (biopsychosociální) přístup.(nar. 1939) je stále aktivní v ambulantní a lůžkové péči.

Jeho přednášky se vyznačují vlídným humorným nadhledem a pochopením pro všemožná trápení člověka.

A samozřejmě jako obvykle můžete položit dotazy, které budou na místě zodpovězeny…

https://www.facebook.com/events/550878668772745/

Psychedelika a jejich potenciál v terapii a osobním rozvoji v prostor39
Čvn 27 @ 18:00 – 21:00

Seminář je vhodný jako úvod do problematiky psychedelických látek.
Psychedelické látky měly od počátku lidstva významné postavení ve většině starobylých kultur světa. Po tisíce let byla využívána pro spirituální a léčebné účely v rámci šamanských ceremonií, přechodových rituálů, starověkých mystérií smrti a znovuzrození.

Pro moderní západní vědu a společnost byly tyto mimořádné látky až do poloviny minulého století téměř neznámé. Objev psychoaktivních účinků LSD Albertem Hofmannem v roce 1943 strhl zájem vědců po celém světě o výzkum této skupiny látek vyvolávajících mimořádné stavy vědomí. Masový rozmach jejich rekreačního užívání v 60. letech a následná “Válka proti drogám”prakticky zastavili jejich výzkum na 40 let. V současnosti se ledy konečně prolomily a psychedelický výzkum zažívá celosvětovou renesanci. Psychedelické látky představují pro současný výzkum vědomí mimořádný nástroj, jaký představuje například mikroskop pro biologii, či teleskop pro astronomii.

V rámci přednášky se seznámíme s neurobiologickými a psychologickými mechanismy účinku psychedelik, s výsledky historických i současných výzkumů a podíváme se i na terapeutický a osobnostně transformační potenciál mimořádných stavů vědomí vyvolaných těmito látkami. Poukážeme také na možná rizika nezodpovědného užívání psychedelik, či současného rozrůstajícího se fenomému víkendových šamanských ceremonií s využitím těchto látek (např. ayahuascy, či Bufo Alvarius). Představíme si i praktické principy první pomoci při zvládání náročné psychedelické zkušenosti a možnosti její následné integrace.

Akci organizuje Česká psychedelická společnost.

Mgr. Jaroslav Farkaš
vyštudoval psychológiu na FF UCM v Trnave a v súčasnosti pracuje s klientami v súkromnej praxi. V minulosti pôsobil ako psychológ v detských domovoch, centre podpory profesionálnych rodín a vyskúšal si tiež prácu v duchu filozofie harm reduction s užívateľmi drog v kontaktnom centre. Dlhodobo sa zaujíma o psychedelické látky, zmenené stavy vedomia a ich terapeutický a sebarozvojový potenciál. Je absolventom dlhodobého výcviku v biodynamickej body-psychoterapii (hlbinný na telo orientovaný prístup). Vo svojej práci s klientami sa inšpiruje tiež poznatkami psychoanalýzy, transpersonálnej psychológie, postmoderných konštruktivistických prístupov a neurobiológie.
Od akademického roku 2018/2019 pôsobí ako jeden z vyučujúcich v rámci univerzitného kurzu „Experimentální psychofarmakologie, současný výzkum psychedelik a psychedelická psychoterapie“ na 3. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe. Je autorom kapitoly o práci s telom počas psychedelickej skúsenosti v knižnej publikácii Fenomén psychedelie a členom vedenia Českej psychedelickej spoločnosti (CZEPS).
Viac o lektorovi na: www.celostnypristup.sk

Cena:
dospělí 202,- Kč
studenti / důchodci 166,- Kč
členové CZEPS a klubu Legalizace 122,- Kč

https://www.facebook.com/events/2371592653086806/

Čvn
28
Mezinárodní konference Space for Art Therapies IV. v Muzikoterapeutická asociace České republiky
Čvn 28 celý den

Po třech letech opět – už čtvrtá mezinárodní konference expresivních terapií, kterou společně pořádají asociace ČAA, ADCR, CZMTA a TANTER.

https://www.facebook.com/events/294159904788105/

IV. Konference Space for Art Therapies v DAMU
Čvn 28 @ 9:00 – Čvn 29 @ 18:15

Opatrně se dotýkáme citlivých míst. S respektem kroužíme, abychom ve správný okamžik mohli vytáhnout na světlo vše důležité – avšak zasunuté v labyrintu (ne)vědomí.

https://www.facebook.com/events/957616201112737/

Čvc
9
Út
PRVNÍ psychická POMOC – kurz pro laiky v POD KROVY
Čvc 9 @ 15:30 – 20:30

Znáte 5T? Umíte stabilizovanou polohu, umělé dýchání a masáž srdce? A přesto se cítíte trochu v rozpacích, když máte kamarádce ošetřit akutní „zlomené“ srdce? Nevíte, co poradit kolegovi, kterému se všechno po… a je úplně na dně?
Pět hodin našlapané „nalejvárny“ z psychologie a krizové intervence. Budete vědět, co dělat a co říkat, abyste pomohli (a také, hlavně, co nedělat a neříkat, abyste neškodili) sobě i blízkým, když prožívají něco těžkého.

Obsah kurzu:
co je to psychická krize a jak jí rozpoznat * první psychická pomoc, kterou zvládne každý * co s šokem, panikou, vztekem, pláčem * co říkat a neříkat lidem v krizi, truchlícím, zasaženým nějakou životní katastrofou *jak pomoci, když se „nedá nic dělat“ * kde na to vzít sílu *kdy přivolat odborníka a jestli pomůžou prášky * jak se hojí duše a k čemu je to trápení dobré

Vede Mgr. Jana Kučerová
Úterý 9.7. odpoledne 15:30-20:30hod
Psychoterapeutické centrum POD KROVY, Francouzská 34, Praha 2
Cena 700Kč
Informace: jana.kucerova@podkrovy.cz
Přihlášky: https://forms.gle/Exx9e1FR7AS1vxbh9

https://www.facebook.com/events/2337213796501311/

Čvc
16
Út
The Epidemic of LGBTQ Depression and Solutions to Stigma Stress v Národní ústav duševního zdraví
Čvc 16 @ 10:30 – 12:00

This talk will review recent developments in scientific understandings of the significant sexual orientation disparity in mental health problems, such as depression, suicide, and substance abuse, as well as psychological and public health solutions to this problem. Dr. Pachankis will review empirical efforts to identify causal determinants of this disparity, highlighting innovations in sampling and measurement. He will also review his efforts to create evidence-based interventions capable of alleviating the psychological toll of living as a stigmatized minority without equal access to typical sources of self-esteem, meaning, and support, and future possibilities for implementing these approaches in high-stigma geographic contexts.

More Information: http://www.nudz.cz/eduEventDetail/?id=289

This talk is supported by the research project „Minority stress in non-heterosexuals in the Czech Republic“ (n. 19-14801S) funded by the Grant Agency of the Czech Republic.

https://www.facebook.com/events/641302766296369/

Srp
1
Čt
Základní relaxační techniky, Brno v Centrum terapeutických služeb
Srp 1 @ 9:00 – 16:00

Zveme Vás na kurz relaxací, který je akreditován MŠMT a MPSV pod názvem Zvládání stresu: Prevence vyhoření.

Relaxaci je možné se naučit a pro každého je vhodný jiný postup uvolnění. Proto jsme pro Vás připravili dva kurz Základy relaxačních technik, kde se budeme zabývat různými způsoby uvolnění a zklidnění. Každý si může vybrat pro sebe to nejpřínosnější a můžeme si to užít.

Akreditace MŠMT DVPP Zvládání stresu: Prevence vyhoření, č.j. MSMT-1031/2017-2-204 ze dne 5. 1. 2017 a MPSV Zvládání stresu: Prevence vyhoření č.a. A2017/0147-SP/PC/VP

Cíle kurzu
Kurz Základní relaxační techniky je postaven na osobním zážitku a prožitku účastníků, praktický nácvik relaxačních metod je střídán krátkými teoretickými vstupy a prokládán reflexí a sebereflexí účastníků.

Obsah
– stres a relaxace v každodenním životě – mechanismy působení,
– work-life balance,
– zakotvení v pěti smyslech,
– svalová relaxace,
– mozek, jeho schopnost vizualizace a možné využití,
– vizualizační techniky (rozhodování, rada z nitra, cesta).

Komu je kurz určen
Program je určen pracovníkům pomáhajících profesí, studentům těchto oborů, pracovníkům HR, manažerům a vedoucím pracovníkům.

Info o lektorovi: PhDr. Jana Zouharová, Ph.D.

https://www.facebook.com/events/332103004150083/

Srp
2
Autogenní trénink, Brno v Centrum terapeutických služeb
Srp 2 @ 9:00 – 16:00

O kurzu
Autogenní trénink je evropskou, tradiční tréninkovou metodou založenou na relaxaci. Stejně jako ostatní relaxační metody vychází z poznatků o vzájemné souvislosti mezi třemi faktory: psychickou tenzí, funkčním stavem vegetativní nervové soustavy a napětím svalstva.
Jelikož tonus kosterního svalstva můžeme vůlí měnit, máme možnost využít záměrné svalové relaxace k dosažení psychického uvolnění i k ovlivnění orgánových funkcí řízených vegetativní nervovou soustavou. Metodu autogenního tréninku vypracoval berlínský neurolog a psychiatr J. H. Schultz (1884-1970), který vedle analytických přístupů zdůrazňoval význam tzv. aktivně klinických metod: hypnózy, sugesce, relaxace a tréninku.
Účinnost autogenního tréninku byla opakovaně výzkumně prokázána nejen pro zvládání stresu a prožitek relaxace, zlepšení koncentrace a učení, ale je velmi vhodný pro léčbu psychosomatických obtíží (např. poruchy spánku, bolesti). Má potenciál jako sebepoznávací a seberozvojová metoda.

Akreditace kurzu: 8 hodinový kurz, v systému DVPP č.j. MSMT- 639/2019-2-165

Cíle kurzu
Cílem kurzu je seznámení se se základním stupněm Autogenního tréninku podle J.H. Schultze. Účastníci si prakticky vyzkouší řízenou relaxaci i sebezkušenostní samostatný nácvik relaxace.

Obsah
– Stres a relaxační dovednosti
– Autogenní trénink – teorie J. H. Schultz
– Motivace k nácviku
– Indikace a kontraindikace
– Pozice a správný postup
– Aktivizační manévr
– Práce s autosugescí

https://www.facebook.com/events/2323243554599744/

Srp
5
Po
Nehodnotící komunikace v profesním i osobním životě, Brno v Centrum terapeutických služeb
Srp 5 @ 9:00 – 16:00

O kurzu
Komunikaci nám často znesnadňují silné emoce, do jejichž víru se dostáváme. Jak pak komunikovat věcně, férově, s respektem a přitom empaticky? Odpověď můžeme nalézt v principech nenásilné komunikace, která nabízí jasnou strukturu, které se můžeme v náročných rozhovorech držet. Inspirujte se tedy konkrétními postupy, jak pracovat s emocemi a jak využívat popisný jazyk a popisnou zpětnou vazbu ke sdělení i méně příjemných informací na kurzu Nehodnotící komunikace v profesním i osobním životě.

Obsah kurzu
základní principy nenásilné komunikace
popisný jazyk a popisná zpětná vazba
praktický nácvik vybraných seberegulačních technik
nácvik nehodnotících reakcí v konkrétních situacích
Komu je kurz určen
Tento jednodenní zážitkový seminář je určen pro psychology, kouče, učitele, výchovné poradce a studenty těchto oborů. Rovněž i pro rodiče a veřejnost zajímající se o seberozvoj.

Info o lektorovi: Mgr. et Mgr. Petra Mařádková – psycholožka, koučka a lektorka.

Seminář povede Petra Mařádková, lektorka, psycholožka a koučka. Věnuje se psychologickému poradenství a životnímu a kariérovému koučování. Jako lektorka zprostředkovává účastníkům svých workshopů zážitkovou formou témata týkající nejen komunikace a emoční inteligence, ale také metodologie koučování. Velkou inspirací pro ni samotnou byl výcvik v integrativním koučinku a finský výcvik v koučování dětí Kids´Skills. V současnosti mimo jiné působí v ostravské Školičce u lesa, kde nabízí psychologické poradenství v oblasti dětské a vývojové psychologie.

https://www.facebook.com/events/300396427581799/


 

Chceš do kalendáře přidat i svou akci?

Dej si do přátel Antonína a pošli mu pozvánku na danou psychologickou událost na Facebooku. Akce se pak objeví i v tomto kalendáři.

Komentáře jsou uzavřeny.