Koho si přejete kontaktovat?

grada student-point upol portal mu nros o2
Led
21
Po
PhD existence: Tělo a mysl
Led 21 @ 0:00 – Led 22 @ 23:59

“Tělo není pouhým dopravním prostředkem pro hlavu,” řekl sir Kenneth Robinson.

Bohužel, zvláště lidem v akademickém prostředí se stává, že mají tendenci tuhle pravdu přehlížet. A co vy? Jaký vztah má vaše hlava k tělu? Nebo tělo k hlavě? Co k tomu může říct soudobá věda? Co k tomu můžete říct vy?

Nenechte si ujít IX. ročník konference PhD existence, kde se zaměříme na unikátní propojení těla a mysli. Zúčastnit se můžete aktivně i pasivně. Budeme se na vás těšit v olomouckém Konviktu v termínu 21. 1. – 22. 1. 2019.

Mrkněte na náš web, docela jsme ho vylepšili: https://phdexistence.cz/. Podmínky pro příspěvky jsou uvedeny pod záložkou Registrace. Jako každý rok budeme usilovat o indexaci sborníku z konference ve Web of Science (v čemž jsme doposud byli úspěšní), čímž váš příspěvek může získat také ohlas přesahující pouhé vystoupení na konferenci.

Honí se vám v mysli nějaká otázka? Třeba i otázka “na tělo”? Pohněte tělem a napište nám.

Tak na viděnou v Olomouci!

https://www.facebook.com/events/1152067374943609/

Led
22
Út
Dana Krausová: Má smysl se v dnešní době ptát po smyslu?
Led 22 @ 19:00 – 21:00

Absence hodnot vnáší do osobního života i do života společnosti pocit prázdnoty a bezesmyslnosti, a to nezávisle na úspěchu a prosperitě. Žít hodnoty je odlišné od uspokojování potřeb. Hodnoty vycházejí z duchovního rozměru člověka a jsou cestou ke smyslu. Neurolog a psychiatr V. E. Frankl ve své době poukázal na důležitost hledání smyslu pro duševní zdraví člověka. Smysluplný život je život vedený v dialogu. V dialogu se sebou, s druhými, se svým svědomím nacházíme hodnoty. To předpokládá odvahu a rozhodnutí poctivě reflektovat sám sebe a pravdivě vnímat realitu.

PhDr. Dana Krausová – klinická psycholožka a psychoterapeutka, lektorka vzdělávání v logoterapii a existenciální analýze.

Přednáška otevírá cyklus Člověk v dialogu 2019: Hledání smyslu. Pořádá komunita bosých karmelitánů z Kostel Pražského Jezulátka.

https://www.facebook.com/events/306708310186588/

Led
23
St
Stigmatizace v USA: vlastní zkušenost
Led 23 @ 13:00 – 15:00

Srdečně Vás zveme na přednášku amerického peer lektora dr. Jona E. Larsona, který vyučuje psychologii na Illinois Institute of Technology v Chicagu a provádí trénink programu HOP („Honest, Open, Proud“), přispívající ke snižování sebestigmatizace lidí s duševním onemocněním. Jon čerpá ze své vlastní zkušenosti s post-traumatickou stresovou poruchou.

V průběhu přednášky bude sdílet své zkušenosti se stigmatizací a s rozvojem programů zaměřených na snížení sebestigmatizace u lidí s duševním onemocněním v USA.

Přednáška bude v angličtině bez překladu.
Vstup je zdarma.

https://www.facebook.com/events/530600734086160/

Led
24
Čt
Kariérové poradenství: Kariérový koučink, Brno
Led 24 @ 9:00 – 16:00

Kurz Kariérové poradenství: Kariérový koučink zahrnuje 8 vyučovacích hodin práce v oblasti sebepoznávání, hledání vnitřních zdrojů, práce s vizemi, stanovování cílů a způsobů jejich dosažení za podkladě originálního jednotícího prvku stromu a za využití kombinace přístupů a technik T. Dienera a M.H.Ericksona.

Termín: 24. 1. 2019 Brno // 10. 4. 2019 Ostrava
Čas: 9-16 hod., 8 vyuč. hodin
Místo konání: Brno: Palackého třída 8, Brno – Královo Pole // Ostrava: Dvorní 756/9, Ostrava – Poruba
Akreditace MŠMT DVPP č. j. MSMT-1031/2017-2-204
Lektor kurzu: PhDr. Sylvie Navarová
Maximální počet osob: 12
Cena kurzu: 3.000 Kč, pro studenty sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)

Cíle kurzu:
Seznámení s kariérovým koučováním
Využití koučovacích technik pro práci s klienty (mapování zdrojů, stanovení cílů, časová osa akčních kroků)
Spojení koučovacíh technik jednoho konceptu (strom)

Obsah:
– tvorba stromu kariéry a rozvoje
– techniky kariérového poradenství inspirované přístupem T. Dienera – vnitřní zdroje, aktivity/projekty, kvality/hodnoty
– principy a techniky kariérového koučinku inspirované M. H. Ericksonem – cesta kariérou, práce s vizí a motivací, neurologické úrovně, časová osa, stanovení cílů a akčních kroků
– profesní orientační diagnostika RIASEC za využití karet
– kurz je veden formou osobního prožitku, což umožní snadnější aplikaci technik pro seberozvoj a práci s klienty do praxe

Zpětné vazby účastníků:
„Milá Sylvie, obdržela jsem od „Sylvie a kolektiv“ e-mail s poděkováním za účast na pátečním semináři Kariérové poradenství: kariérový koučink a mám potřebu:-) reagovat ještě takto virtuálně. Děkuji za profesionální a zároveň lidský přístup v průběhu semináře stejně jako za jeho skvělou organizaci, zkrátka za bezva zážitek. Během své kariéry jsem již prošla mnoha workshopy profesními i osobnostního rozvoje a musím říct, že patříte ke špičce. Se zaujetím jsem také přečetla snad veškeré materiály, co jsem na webových stránkách našla, ráda jsem shlédla prezentace. Ovlivnilo mě to natolik, že bych ráda absolvovala ucelený Integrativní koučink, který poběží v Ostravě. Fandím Tobě i kolektivu :-), přeji mnoho profesních i osobních úspěchů, dalších skvělých nápadů a kolem sebe spoustu báječných lidí. S pozdravem Dana z Rožnova pod Radhoštěm.“

„Ahoj Sylvie.
Tvé semináře jsou pro mne zárukou kvality, takže já nemohu než opět chválit:-). A chválím ráda, protože jsem byla moc spokojená. Celá technika byla podána skvělým způsobem, kombinace s prací s kartami výborná.
Ostatní účastníci pro mne velmi inspirativní:-)
Těším se na další setkání a moc děkuji. Dostala jsem přesně to, pro co jsem si přišla.
Ahoj Simona:-)“

„Seminář byl velmi dobře veden a vystaven. Lektorka perfektně uměla propojit metodickou část s prožitkovou částí. Dokázala dobře vést skupinu a vysvětlit užití technik. Vše ilustrovala příklady s praxe. Průběžné reflexe a sebereflexe účastníků udržovaly stále pozornost a umožňovaly neustále se vracet k sobě, přínosům pro sebe sama a rozvoji praxi. Bezpečná atmosféra umožnila v „rozumné“ míře se otevřít a sdílet s ostatními. Také hmotné materiály si odnáším domů. A vše s úsměvem na všech stranách!“

„Velmi inspirativní setkání, které mi ukázalo spoustu technik, které mohu v praxi využít a které jsem si mohla rovnou vyzkoušet na sobě, což bylo super!“

https://www.facebook.com/events/368964096997805/

Led
25
Psychoanalýza pro sebepoznání, Brno
Led 25 @ 9:00 – 16:00

Psychoanalýza je psychoterapeutický směr, psychologická teorie a zároveň metoda léčby, která je stále živá a neustále se rozvíjí. Její základní myšlenky vycházejí z díla Sigmunda Freuda a jeho dalších pokračovatelů. Tento kurz nabízí jednu z možností, jak nahlížet do hlubin lidské duše a podpořit tak své vlastní sebepoznání či pomoci sebepoznání rozvíjet u klientů.

Psychoanalýza je dlouhodobější práce, která se formou různých psychoanalytických technik snaží porozumět lidské psychice a léčbě psychických potíží. Odkrývá staré nevědomé aspekty duševního fungování, které považuje ve většině případů za příčinu problémů a psychických poruch. Hlavním smyslem psychoanalýzy je porozumět nevědomým aspektům mysli v souvislosti s životním děním člověka a jeho potížemi. Toto odkrývání lidských hlubin je také hlubokou formou sebepoznávání a dalšího seberozvoje.

Termín: 25. 1. 2019
Čas: 09.00 – 16.00
Délka kurzu: 8 vyuč. hodin
Místo konání: CETERAS – Centrum terapeutických služeb, Palackého 8, Brno
Maximální počet účastníků: 15
Lektor kurzu: Mgr. et Bc. Vladimír Sácký, psychoterapeut, psycholog
Cena kurzu: 2.400 Kč, pro studenty/samoplátce a účastníky našich předchozích kurzů sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)
Cíle kurzu
Kurz je základním stavebním kamenem pro porozumění fungování vlastní psychiky a psychiky druhých lidí. Je zaměřen na seznámení s psychoanalýzou a psychoanalytickou psychoterapií. Posluchači kurzu se dozví o základech psychoanalýzy, o tom jak se z hlubinného pohledu vyvíjí naše osobnost, jaké používáme obranné mechanismy a jak jsou sny důležité pro sebepoznání. Poznají základní psychoanalytické techniky práce s klientem a sebou samým. Základní teoretické myšlenky jsou zasazeny do praktických ukázek, kazuistik
a příkladů z praxe.

Obsah
Co je to psychoanalýza a psychoanalytická psychoterapie (S. Freud a ti druzí)
Psychosexuální vývoj osobnosti a psychoanalytické modely myslí (co je vědomé a co je nevědomé)
Ego-obranné mechanismy (snaha o zachování rovnováhy v naší psychice)
Základní psychoanalytické techniky (jejich využití k sebepoznání a poznání druhých)
Analýza snů (ukázky snů, jejich analýza a práce s vlastním snem)
Komu je kurz určen
Tento jednodenní zážitkový kurz je určený pro pomáhající profese, ale také pro širokou veřejnost:

psychology, psychoterapeuty,
pedagogy, sociální pracovníky
kouče
studenty
široká veřejnost
Info o lektorovi: Mgr. et Bc. Vladimír Sácký, psychoterapeut, psycholog

Na Ostravské univerzitě vystudoval obor sociální práce s poradenským zaměřením a následně jednooborovou psychologii. Získal státní zkoušky z pedagogiky a didaktiky oboru. Absolvoval dlouhodobý psychoterapeutický výcvik v psychoanalytické psychoterapii v Institutu Aplikované Psychoanalýzy (v rozsahu 850 hod.) a tam též supervizní výcvik v psychoanalytické psychoterapii (v rozsahu 50 hod.). V roce 2015 vykonal odbornou stáž v Psychiatrické nemocnici v Opavě na odd. pro doléčování, rehabilitace a resocializace u pacientů s psychotickou zkušeností. Absolvoval Základní kurz psychosociální rehabilitace pro práci s lidmi s duševním onemocněním (Zahrada 2000 z.s.). Pracuje jako psychoanalytický psychoterapeut v soukromé praxi, kde se zaměřuje na práci s lidmi s neurotickým onemocněním a poruchami osobnosti. Dále pracuje jako psychoterapeut v domově se zvláštním režimem pro osoby s psychotickým onemocněním, kde vede edukační skupiny a provádí individuální psychoterapii. Působí jako externí pedagog na Ostravské univerzitě na katedře psychologie. Dříve působil jako pedagog na ŠS a VOŠ, kde vyučoval psychologii, sociální práci, komunikační dovednosti a psychosociální výcvik. Dlouhodobě lektoruje a přednáší témata ze sociální práce, psychologie a aplikovaných oblastí. Je členem Institutu Aplikované psychoanalýzy, České asociace pro psychoterapii a Slovenské společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii.

https://www.facebook.com/events/610746402679573/

Psychosociální rizikové a ochranné faktory a resilience
Led 25 @ 17:00 – Led 26 @ 15:45

Celoživotní vzdělávání z cyklu PSYCHOSOMATIKA

Psychosociální rizikové a ochranné faktory a resilience

– nástroje pro zjišťování vztahového stylu, stresorů v dětství a v dalším průběhu života

Vzdělání min. Bc.

Více na: https://oushi.upol.cz/psychosomatika/

PROGRAM SEMINÁŘE
Pátek 25. ledna 2019 (17.00 – 20.15)
Seznámení s jednotlivými vztahovými styly v dospělosti. Přehled diagnostických
metod, kterými se měří vztahová úzkostnost a vyhýbavost. Dotazník ECR-R
a jeho využití. Způsoby chování v nemoci, jejich souvislost se vztahovým stylem
(modelové příklady).

Sobota 26. ledna 2019 (9.00 – 16.45)
Seznámení s dotazníky na traumatizaci v dětství a pozdějším životě (CTQ a LSC-R)
a na posouzení resilience (BRS) a s možnosti jejich využití v praxi. Rizikové a ochranné
faktory podílející se na vzniku a udržování psychosomatických onemocnění. Modelové
příklady psychosomatických pacientů – diagnostické posouzení, rozpoznání
pravděpodobných rizikových a ochranných faktorů.

https://www.facebook.com/events/586337015152335/

Psychedelikatesy: Počátky moderní psychonautiky
Led 25 @ 18:30 – 20:30

Úvod do dějin moderní psychonautiky
Moderní psychonautika je experimentální a teoretická praxe spojená s užíváním psychoaktivních látek. Souvisí s dovozem, výrobou a posléze studiem těchto látek v Evropě od konce 18. století do současnosti. Dějiny psychonautiky ve smyslu psaní o psychotropních substancích se odvíjely v několika fázích počínaje první polovinou 19. století a konče současnou psychedelickou renesancí. Každá z těchto fází byla spojena s jinými látkami: s opiem a hašišem, s rajským plynem a meskalinem, s psilocybinem a LSD, případně s kokainem. Užívání a reflexe těchto látek je úzce spjata s rozvojem moderního umění a literatury od dob romantismu, ale zasahuje také do věd o člověku, zejména do psychologie a psychiatrie, ale také do filosofie nebo antropologie. Psaní o drogách se postupně vyvinulo ve specifický žánr na pomezí vědy, umění a literatury. Cílem přednášky je představit základní fáze psychonautiky, hlavní díla a osobnosti, jež přispěly k jejímu rozvoji, a zamyslet se nad vztahem drogového experimentu a moderní kultury.

Mgr. Vít Pokorný, Ph.D.
Absolvoval studium jednooborové filosofie na ÚFaR FF UK (dipl. práce u M. Petříčka) a postgraduálního oboru Humanitní studia – Obecná antropologie na FHS UK (dizertace u S. Komárka). Kromě výuky na KPF UJEP působí také v Oddělení současné kontinetální filosofie Filosofického ústavu AV ČR. Publikuje v oblasti filosofie a antropologie, zabývá se zkoumáním psychedelik, teorií prostředí a zkušenosti. Je členem Společnosti pro estetiku. Spolupodílel se na řešení grantu GAČR M. Nitscheho Metodologická přednost spleti: teorie a aplikace. Je členem výzkumného týmu v rámci Strategie AV21. Je autorem skript Postmoderní filosofie a knihy Myslet z psychedelické zkušenosti. Transdisciplinární interpretace. Ve své práci usiluje o hledání průniků mezi vědeckými obory – filosofií, psychologií, antropologií, estetikou a ekologickým myšlením a o nalezení komplexní transdisciplinární perspektivy.

https://www.facebook.com/events/2215060555192754/

Úno
7
Čt
Psychotalks: Nenávidím tě! Neopouštěj mě!
Úno 7 @ 17:30 – 19:00

Psychotalks: Nenávidím tě, neopouštěj mě aneb Život s hraniční poruchou osobnosti.

Psychotalks je projekt studentů psychologie, kteří se rozhodli dát prostor všem, kteří mají k psychologii co říci, s cílem dostat psychologická témata do povědomí širší veřejnosti.

Tento projekt probíhá formou pravidelných přednášek odborníků z praxe, ale i lidí s osobními zkušenostmi s určitou diagnózou. Odpovědi na vaše otázky a nejen to bude zodpovězeno na přednášce.

Nyní nahlédneme do života Markéty, která se s námi podělí o životní příběh a jak se každodenně vypořádává s hraniční poruchou osobnosti.
Co se pod tímto názvem opravdu skrývá?
Dá se s touto poruchou vést „normální“ život? Přijďte se dozvědět více a odbourat společenské stigma, spojené s tímto onemocněním!

https://www.facebook.com/events/487221691804799/

Úno
8
Psychologie sériových vrahů v Karviné
Úno 8 @ 17:00 – 19:00

Populární přednášková tour Dr. Andreje Drbohlava – autora knižních bestsellerů o temnotě lidské duše.

Kdo je sériový vrah? Jak myslí? Jak žije? Jaká je jeho životní cesta? Proč v některých lidech zvítězí zlo?

Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu mnohonásobných vrahů a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Jeho přednášky jsou velmi oblíbené díky srozumitelnosti se kterou představuje příčiny vzniku, životní cesty a temné duše psychopatů, násilníků a vrahů na reálných příkladech tuzemské i světové kriminalistiky či z praxe.

Lidská duše je rozlehlá, rozmanitá a pestrobarevná krajina, která vytváří jemné, ale i velmi hrubé rozdíly mezi všemi lidmi a činí každého člověka zcela jedinečným. Je to fascinující a stále jen málo probádaný svět. Přijďte na malou chvíli nahlédnout do temných zákoutí zla a klikaté životní cesty vzdorovitých, pokřivených a rozmanitě zneužívaných dětí, které vyrostly ve skutečná monstra.

Zváni jsou studenti i odborníci z oblasti psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky, stejně tak širší veřejnost se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, obtížného dětství, dozrávání a patologie lidské duše.

Po přednášce proběhne prodej knih „Psychologie sériových vrahů“ a „Psychologie masových vrahů“ spolu s autogramiádou Andreje Drbohlava.

Pořádá: Institut behaviorálních studií IBSARO

www.andyreiben.com

www.seriovivrazi.cz

www.facebook.com/reiben.andy/

https://www.facebook.com/events/310605126409188/

Relaxační workshop (Praha)
Úno 8 @ 17:30 – 19:00

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 takové z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Cena workshopu je 250 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/Vstupenky_08-02-19

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/2331898970378754/

Úno
12
Út
Sebepoznání – sebeřízení a motivace, Ostrava
Úno 12 @ 9:00 – Úno 13 @ 16:00

Cílem semináře je osobností rozvoj účastníků porozumění sebe samému a druhým. Prostřednictvím vlastního zážitkového učení si účastníci ujasní své silné stránky, na kterých mohou stavět a určí prostor pro osobnostní rozvoj a poznají, jak sami ovlivňují vztahy se svým okolím.

Seminář probíhá interaktivní formou – moderovaná diskuze, modelové situace, brainstorming, ukázky technik a jejich rozbor, vlastní práce.

Termín: 12.-13.2.2019
Čas: zahájení 9.00 hod., prezentace účastníků od 8:30 hod.
Délka kurzu: 16 vyučovacích hodin (2 dny)
Místo konání: Škola manažerského rozvoje s.r.o., Dvorní 756/9, 708 00 Ostrava-Poruba
Maximální počet účastníků: 15
Akreditace kurzu: MŠMT DVPP č. MSMT- 6215/2017-2-474
Lektor kurzu: PhDr. Sylvie Navarová
Cena kurzu: 4.600 Kč, pro studenty sleva 10% (do poznámky v přihlášce uveďte titul slevy)

Cíle kurzu
Získání náhledu na různé typy temperamentu – vaše silné stránky a rezervy / přínosy pro týmovou práci a možná omezení.
Inspirace pro komunikaci s druhými – odhalíte své přednosti, předsudky a stereotypy.
Ujasnění si, jak předcházet nedorozumění mezi kolegy, žáky, s rodiči, partnery.
Podívat se na svůj život v širších souvislostech a získání inspiraci pro zvýšení osobní pohody.
Uvědomění si provázanosti psychiky a těla, potřeby pečovat o sebe i vztahy s druhými
Dovednost pracovat s různorodým kolektivem klientů/žáků díky efektivní komunikace, zvládání konfliktních situací a schopnosti zaujmout prezentovanými projekty.

Obsah
Sebepoznání

Úvodní sebeprezentace – práce se stereotypy vnímání
Škála osobního rozvoje a rozvoje vztahů s druhými (vstup)
Mapa osobní výkonnosti – individuální práce ve skupině
Orientační test temperamentu a řízená diskuse o výhodách a rezervách
Vlastnosti, schopnosti, dovednosti

Analýza vnitřních zdrojů – individuální práce ve skupině
Význam emoční inteligence
IQ vs. EQ
Týmová hra a rozbor jejího průběhu z pohledu využití emoční inteligence
Různé způsoby myšlení – myšlenkové mapy, předsudky
Jak si lidé hrají – představení konceptu E. Berne
Identita a vlastní motivace

Sebevnímání, sebepojetí a pohled druhých lidí
Role, které zastáváme
Motivace k práci – test a rozbor formou řízené diskuse
Každý to má jinak – individuální a skupinová hra
Osobní motivace
Škála osobního rozvoje a rozvoje vztahů s druhými (výstup)

Komu je kurz určen
Psychologům, sociálním pracovníkům, poradcům, koučům, lektorům, pedagogům

V rámci Šablon je program je určen pedagogickým pracovníkům mateřských škol a středních škol včetně vedoucích pedagogických pracovníků.

Číslo a název aktivity:

I/2.1 Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ v rozsahu 16 hodin, SC 1 (02.3.68.1)

III/2.2 Vzdělávání pedagogických pracovníků SŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin, SC 2 (02.3.68.2)

IV/2.2 Vzdělávání pedagogických pracovníků VOŠ – DVPP v rozsahu 16 hodin, SC 2 (02.3.68.2)

Info o lektorovi: PhDr. Sylvie Navarová

https://www.facebook.com/events/270574696958481/

Úno
21
Čt
Schizofrenie, předsudky versus osobní zkušenost – s J. Jašíkem
Úno 21 @ 18:00 – 21:00

Beseda s Jindrou Jašíkem, autorem knihy CESTA ZE SCHIZOFRENIE, která se stala také úspěšným projektem na crowdfundingovém serveru Startovač.

Dalším hostem besedy bude talentovaný písničkář z Plzně, který si říká Iggy Gott, a bude svými písněmi provázet mluvené slovo.
https://bandzone.cz/petrdvorak

Jindra Jašík bude mluvit nejen o vzniku knihy, ale především o své cestě z „nevyléčitelné“ duševní nemoci pomoci pouze psychologických prostředků. „Prošel jsem cestou schizofrenie tam i zpět a svým poznáním chci přispět nejen k jejímu lepšímu pochopení, ale především pomoci diagnostikovaným,“ říká Jindra Jašík.

Ke knize napsal i doslov uznávaný psychoterapeut Pjér la Šéz, který o knize říká: „„Myslím, že jako praktická příručka pro překonání schizofrenie psychologickými prostředky je ta kniha naprosto skvělá. Až bude na světě, určitě ji budu doporučovat lidem, kteří přemýšlejí nad vysazením psychofarmak a plni strachu a váhavosti nevědí, kudy by se vlastně měli vydat. Kniha může být vysoce užitečná také pro příbuzné a blízké osoby těch, kdo se nacházejí v akutním stadiu.“

Rezervace vstupenek-místenek zahájen na tel čajovny: 731 767 023. Pouze do naplnění kapacity prostoru. Vstupné je 90,- korun.

https://www.startovac.cz/projekty/cesta-ze-schizofrenie/

Knihu lze objednat zde: https://www.schizahelp.cz/objedn%C3%A1vka-knihy.php

https://www.facebook.com/events/379792129248289/

Komentáře jsou uzavřeny.