Koho si přejete kontaktovat?

grada student-point upol portal mu nros o2
Srp
26
Po
Jak se stát koučem – tematický večer zdarma v Results & Emotions
Srp 26 @ 18:00 – 20:00

Mám na to být koučem? Je koučink pro mě? Jak se stát koučem? Jak využít koučink v manažerské praxi? Jak si najít klientelu? Odpovíme živě 26.8.;3.9. a 11.9. v Praze. Přihlášky zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

V přátelské a pohodové atmosféře si budeme povídat o:
👨‍🎓Definice koučování a jeho základní principy
🕵️‍♀️Jak do koučování správně investovat a získat hodnotu
❓Mám na to být koučem?
😎Jak se stát koučem a získat si klientelu
🤔Podle čeho si klienti vybírají kouče
👨‍💼Jak využít koučování pro firmu a ve firmě
💪Proč je koučovací model ResultsEmotions u klientů oblíbený
🎉Diskuze a Networking

Termíny se vždy rychle plní, proto neváhejte a rezervujte si své místo zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

https://www.facebook.com/events/650327242018443/

Srp
29
Čt
Loučení s létem – prodloužený seminář holotropního dýchání v Holos Centrum
Srp 29 @ 17:00 – Zář 1 @ 17:00

Zážitkový skupinový seminář holotropního dýchání pro práci na sobě a hlubší sebepoznání. Dvojité holotropní dýchání, holotropic live music, šamanismus, bubnování, indiánská sauna.
V rámci transpersonální psychologie vede MUDr. Milan Hrabánek, žák prof. S. Grofa a členové jeho týmu.

Pozor! Seminář je určen jen pro osoby, které už mají za sebou alespoň jeden proces holotropního dýchání.

Zveme vás na výjimečný seminář, který děláme jen jednou v roce, a který si získal u „dýchačů“ velkou oblibu. Co je na něm tak zvláštního?

Seminář začíná již ve čtvrtek odpoledne v 17 hodin, závěr je pak v neděli odpoledne. Ve čtvrtek se seznámíme a naladíme, uděláme oheň, v pátek nás už čekají dvě kola holotropního dýchání – během pátku tedy každý jednou dýchá, jednou sittruje. V sobotu dopoledne je třetí kolo holotropního dýchání – tentokrát na živou hudbu, kterou tvoří naši muzikoterapeuti a také sitteři – Holotropic LIVE. Odpoledne připravujeme potní chýši, která je programem sobotního večera. V neděli dopoledne je pak čtvrté kolo dýchání – opět Holotropic LIVE. Následuje sdílení a závěr semináře.

Program je opravdu nabitý a není zde čas na teoretickou přípravu, proto umožňujeme účast pouze lidem, kteří už mají za sebou alespoň jeden proces holotropního dýchání.

Ubytování je jako obvykle možné na matraci ve vlastním spacáku, případně ve stanu na zahradě a nabízíme také možnost si rezervovat za 200 Kč/noc postel ve dvou a třílůžkových pokojích se společnou koupelnou.

Stravování z vlastních zásob, každý máme při semináři jiné potřeby, k dispozici je pro vás plně vybavená kuchyně. Drobné občerstvení jako obvykle zajišťujeme.

S sebou věci jako na ostatní semináře + chrastítka, bubínky, bubny, tyčinky, zvonítka, a další – využijeme v holotropic live, šamanské masky ze seminářů „Šamaniky“, mandaly pro „mandal show“.

Seznamte se prosím před přihlášením s důležitými informacemi o technice holotropního dýchání, které najdete na našich stránkách zde: www.holos.cz/holotropni-dychani

https://www.facebook.com/events/600227923809170/

Srp
30
Relaxační workshop (Brno) v Zázemí
Srp 30 @ 17:00 – 18:30

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Na workshop potřebujete pohodlné oblečení, svou vlastní karimatku/jógamatku a deku na přikrytí.

Cena workshopu je 200 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://bit.ly/Vstupenky_30-08-19

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/296500944464955/

Zář
5
Čt
MUDr. Radkin Honzák v Brně – Ať žijou mikrouti v Univerzitní kino Scala
Zář 5 @ 15:00 – 17:00

Jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování? Jaký je vztah mezi složením mikroorganismů v našich střevech a rozvojem civilizačních chorob? Jaká je spojitost mezi mikrobiomem a obezitou? A jaké potraviny konzumovat a kterým se raději vyhnout, aby byli mikrouti spokojení a pracovali pro naše dobro?

Známý psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog MUDr. Radkin Honzák, bude mluvit poutavě, poučně, originálně i s humorem o střevním mikrobiomu, jemuž se také říká “střevní mozek”. Tento nově objevený hybatel se podílí na našem metabolismu, imunitě i řídících procesech. Mění náš pohled na léčbu cukrovky, deprese i mnoho dalších nemocí.

Nové tisíciletí nám přineslo do běžného života a do medicíny nový orgán – střevní mikrobiom. Poté, co vědci zmapovali lidský genom, aby zjistili, že se lišíme od myší jen v pěti procentech a od šimpanzů dokonce jen ve dvou, měli v ruce vercajk, který umí levně, rychle a spolehlivě mapovat geny. Proceduře se říká sekvenování a je to metoda velmi užitečná.

Počet cizích genů, které v sobě nosíme je skoro tisíckrát větší než počet našich genů, což se také může projevovat zajímavým způsobem.

Jednou z cest, jak tyto choroby řešit je náhrada vadného mikrobiomu ve střevě mikrobiomem zdravým, tedy transplantací stolice. To už dělali ve čtvrtém století v Číně, moderní medicína se k tomuto způsobu léčby uchýlila v roce 1958 a od té doby he se střídavými úspěchy používá. USA už tuto terapii mají zavedenu jako řádnou pod kontrolou FDA, u nás je zatím jako experimentální.

Láska možná prochází žaludkem, ale celý náš život řídí útroby…

Více v přednášce MUDr. Radkina Honzáka, ve čtvrtek 5.9.2019 v 15:00 v kině SCALA, Brno, Moravské nám.3 Část výtěžku z prodaných vstupenek bude věnovaná organizaci DOTYK 2 Raná péče pro děti s autismem, sociální rehabilitace pro duševně nemocné http://www.dotyk2.cz/

vstupenky: https://ticbrno.cz/predprodej/titul-at-zijou-mikrouti

https://www.facebook.com/events/494348107988783/

Zář
9
Po
Moje jméno není diagnóza v Babí léto v Bohnicích
Zář 9 @ 17:00 – 18:00

Předprogram – Babí léto 2019
„Moje jméno není diagnóza“
platforma NA ROVINU
pondělí 9.9. V 17:00
Divadlo Za plotem – velký sál

V tomto bloku se zaměříme na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám zotavení, ale i problému stigmatizace. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním může často představovat větší zátěž nežli nemoc samotná, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva. I proto se na tento problém zaměřuje probíhající reforma psychiatrické péče v rámci projektu Destigmatizace.

https://www.facebook.com/events/218664542391177/

Zář
10
Út
Práce s emocemi v gestalt přístupu, Ostrava v Centrum terapeutických služeb
Zář 10 @ 9:00 – 16:00

Zveme na kurzu Práce s emocemi v gestalt přístupu

Délka kurzu: 8 vyučovacích hodin
Místo konání: CETERAS – Centrum terapeutických služeb, Dvorní 756/9, Ostrava – Poruba
Maximální počet účastníků: 12
Lektoři kurzu: Mgr. Piotr Slawomir Wardecki
Cena kurzu: 2.400 Kč
Akreditace MŠMT DVPP., č.j. MSMT- 639/2019-2-165

Cíle kurzu
Tento praktický, zážitkový seminář je zaměřen na seznámení se základem gestalt psychoterapie, filozofických a teoretických pilířů tohoto moderního a velice oblíbeného přístupu (pole, figura, proces, uvědomování apod.). Účastníci budou mít možnost pracovat nejenom se svými emocemi, uvědomovat si je a učit se s nimi zacházet ve svém osobním i profesním životě, ale také budou mít výbornou příležitost pracovat s konkrétními kazuistikami svých klientů a tak obohatit svůj individuální supervizní a koučovací styl o prvky gestalt přístupu.

Obsah kurzu
– Gestalt terapie jako moderní, holistický přístup zaměřený na celkový růst člověka
– Pojmy pole, figura, proces, uvědomování apod. a jejich využití
– Role uvědomování si vlastního prožívání jako jednoho ze základních zdrojů seberegulace
– Uvědomování si svých vlastních potřeb a jejich uspokojování
– Princip „teď a tady“
– Práce s kazuistikou pro praktické uchopení principů a postupu práce s emocemi v gestalt přístupu
– Supervize konkrétních případů z praxe účastníků kurzu

Komu je kurz určen
Tento jednodenní zážitkový seminář je určený nejenom pro pomáhající profese, ale také pro:
– pedagogovy, sociální pracovníky
– kouče a psychology/psychoterapeuty
– studenty

Info o lektorovi: Mgr. Piotr Slawomir Wardecki, psychoterapeut, supervizor, kouč, teolog

https://www.facebook.com/events/332290664081846/

Terapeutická práce s ayahuascovou zkušeností v Praha
Zář 10 @ 9:00 – 16:00

Terapeutická práce s ayahuascovou zkušeností
Lektorka: PhDr. Veronika Kavenská, PhD

Seminář je určený pro terapeuty, psychology, psychiatry a další pracovníky v péči o duševní zdraví či sociální práci, kteří se setkávají či budou setkávat s klienty a pacienty, kteří podstoupili nebo se chystají podstoupit zkušenost s ayahuascou, tradičním amazonským nápoje s psychedelickými účinky. Účast na semináři je vhodná i pro ty, kteří se chtějí více informovat o tom, jak se připravit a následně zpracovat tuto zkušenost.

Teoretický výklad bude vycházet z výzkumu a mnohaletých zkušeností získaných z terapeutické práce v centru Takiwasi, které kombinuje tradiční amazonskou medicínu s psychoterapií při léčbě závislostí a dalších duševních obtíží. Prostor bude i pro otázky a diskuzi.

Seminář bude sestávat ze 4 bloků:

1. Kontext a základní principy tradiční amazonské medicíny.
2. Příprava na sezení s ayahuascou.
3. Integrace ayahuascové zkušenosti.
4. Krizová intervence: potenciální komplikace a terapeutické nástroje.

……………………………………………………

PhDr. Veronika Kavenská, PhD

Psycholožka, absolventka psychoterapeutického výcviku v jungiánské psychoterapii. Přibližně 12 let se věnuje výzkumu psychoterapeutického přínosu užívání ayahuasky a dalších rostlin v kontextu tradiční amazonské medicíny a jeho možných rizik. Několik let pracuje jako terapeutka v peruánském centru Takiwasi, oficiální terapeutické komunitě s 27 letou existencí. Náplní její práce je mimojiné provázet pacienty a klienty přípravou a následnou integrací rituálního užití ayahuascy. Tématu věnovala také svou PhD práci, řadu článků a odborných publikací a knihu Tradiční amazonská medicína a její využití v psychoterapii.

……………………………………………………

Kdy: 10.9.2018, 9-16:00
Cena: 1500 Kč

Pro závaznou registraci a údaje k platbě, či v případě dotazů nám napište na workshops@beyondpsychedelics.cz.

SEMINÁŘ BUDE OTEVŘEN POUZE V PŘÍPADĚ NAPLNĚNÍ MINIMÁLNÍ KAPACITY (10 účastníků) DO 25.8.2019.

https://www.facebook.com/events/719165478502363/

Zář
12
Čt
TEDxPragueED 2019: Na celý život v Divadlo ABC
Zář 12 @ 17:00 – 23:55

❌scroll down for English ❌

Během naší cesty za vzděláním, často slýcháme, že je to na celý život. Co vše s námi ale opravdu vydrží ? Jak je možné propojit formální a neformální vzdělávání ? Proč nefunguje digitalizace tak
jak si ji někteří politici vysnili ? Letošní téma zahrnuje širokou škálu okruhů, a tak nebude nouze myšlenky, které vás zaujmou. Přijďte se spolu s námi zamyslet, inspirovat a popovídat si o tom, jak by mohlo vypadat školství.

Nezapomínejme, že vzdělávání nás provází celým životem a umožnuje nám dozvídat se něco o nás a také o světě, ve kterém žijeme. Každý z nás jde svojí vlastní cestou, zajímavé myšlenky jsou vlastně jakési křižovatky na těchto cestách. Každá nová křižovatka nás ovlivňuje a může nám přinést o trochu větší nadhled nad tím kam vlastně míříme. Přidejte si proto na vaši cestu pár dalších křižovat tím, že dorazíte na TEDxPragueED.

Pro držitele platných ISIC průkazů máme připravenou 15% slevu. Stačí jít na stránky https://www.isic.cz/mujisic/, kde získáte slevový kód, který zadáte při nákupu lístků.

Konference bude simultánně tlumočena do anglického jazyka.

Další informace u nás na webu: https://bit.ly/31YvJXy

❌English version❌

TEDxPragueED 2019: Lifelong…
During our journey through education, we often hear that it is a task that never ends. Bud what information will actually stay with us? How can be formal and non-formal education combined? Why does digitalization not work as some politicians have dreamed of? This year’s theme opens a wide range of possibilities and leads to many thoughts that will interest you. Come to think and talk with us about how education could look like.

Don’t forget that education guides us through our whole life. It enables to learn about ourselves and the world we live in. Everyone is going by his own path, interesting ideas are actually some kind of crossroads on these paths. Every new though affects us and can bring a little more perspective on where we are going. So add a few more crossroads to your journey by coming to TEDxPragueED.

We have 15% discount for holders of valid ISIC card. Go to https://www.isic.cz/mujisic/ to get a discount code.

The conference will be simultaneously translated to English.

More information on our website: https://bit.ly/2LtCye6

https://www.facebook.com/events/731523070627388/

Zář
13
Process Mind – Creative mind v Praha / Prague / Prag / Praga
Zář 13 – Zář 14 celý den

Process Mind – Creative mind

Gentle methods for working with stuckness, creativity and dis-connection in everyday life

13th – 15th September 2019

Most of us want to feel and be creative and be connected with ourselves. In todays polarised, fast changing world it is easy to feel disconnected, overwhelmed, stuck or without purpose.

In Processwork we pay attention to both: the everyday description of human experience and to the dream-like field in the background (unconsciousness) of that experience. Being able to flow between both can bring us the new meaning, power or connections; find new solutions, or just simply have more fun being who we are!
The latest methods of PW are focussing on gentle ways of connecting with this dreaming field, the Processmind, as Mindell the founder of Processwork called it. Processmind – the deepest nature in us and in the universe, is the subtle yet powerful force which moves us. Having access to it helps us to stay present in situations which we find challenging being it personal stuckness, creative block, polarised conflict or disturbing body symptom. It can add unexpected creativity to our everyday lives.

In this workshop we will practice the methods of inner reflections, work in pairs and use creative activities to access the dream-like field in the background of experiences and to connect with the deepest nature and resource in ourselves. We will practice ways of applying that to different life situations.

Who is it for:
Anybody who is interested in personal development. It is for people who work with other people in different capacities as therapists, coaches, counsellors, managers, supervisors, facilitators. It is for people involved in creative processes.

Teacher:
Mgr. Stana Studentova Dipl. PW.

Stanya originally trained as an art teacher, then as psychologist. She works with wide range of human experiences, often those that we see as extreme, disturbing or conflictual, seeking the creativity that is inherent in our difficulties. Her aim with individuals, groups or teams is to help open up the possibility for finding “beauty”, making connections and growing in resilience.

Organisational information:
Venue: Prague (Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2)
When: 13th – 15th September 2019 (Friday 4pm to Sunday 4pm)

Fee:
3 900 CZK registration and payment by 31 July 2019
4 200 CZK registration and payment by 30 August 2019
4 500 CZK registration and payment by 13 September 2019

We offer limited count of donated spots for students, mothers/fathers on maternity leave and seniors. For more information, contact us on: kurzy@processwork.cz

Registration: Please fill the online registration formular and we well provide you with all the necessary information.

Language: English with translation into Czech
Accommodation: If you would like assistance to find a place to stay, please get in touch: kurzy@processwork.cz
Contact person: Anna Ryvolová, +420 776 688 922

https://www.processwork.cz

https://www.facebook.com/events/2311154622277064/

Mysl procesu – tvořivá mysl v Praha / Prague / Prag / Praga
Zář 13 @ 16:00 – Zář 15 @ 16:00

Mysl procesu – tvořivá mysl

Jemné metody pro práci se zaseknutím, kreativitou a odpojením v každodenním životě

Třídenní workshop 13. – 15. září 2019

V našem každodenním životě se většinou chceme cítit tvořivými a v kontaktu sami se sebou. V nynějším polarizovaném, rychle se měnícím světě je jednoduché cítit se odpojení, zahlcení,
zadrhnutí a nebo beze smyslu.
V procesové práci věnujeme pozornost tomu, jak zažíváme každodenní zkušenosti a také „snovému“ (nevědomému) poli v pozadí těchto zážitků. Naše schopnost pohybovat se mezi
těmito oběma aspekty nám může pomoci najít nový smysl, sílu a nebo napojení; najít nová řešení a nebo si „jen“ víc užívat kým jsme.
Nejnovější metody procesové práce se zaměřují na způsoby napojení se na toto „snové pole“ (mysl procesu, jak to nazval Arnold Mindell, zakladatel Procesově orientované psychologie/procesové práce). Mysl procesu se dá vnímat jako nejhlubší přirozenost v nás a ve vesmíru, je to subtilní a současně mocná síla, která námi pohybuje. Máme-li k ní přístup, může nám to pomoci zůstat přítomni v situacích, které jsou pro nás výzvou — ať už to je zaseknutí, tvořivý blok, konflikt a nebo vyrušující tělesný symptom. Může to přinést neočekávanou kreativitu do našeho každodenního života.

V tomto workshopu budeme poznávat a praktikovat metody vnitřní reflexe, práce ve dvojicích a různé tvořivé aktivity ke zpřístupnění naší hluboké přirozenosti, které můžeme použít jako zdroje. Tento workshop je vhodný pro všechny kteří se zajímají o osobní a profesionální rozvoj — například pro kouče/ky, facilitátory/ky, poradce/kyně, psychoterapeuty/ky, všechny, kteří pracují s kreativními procesy.

Lektorka: Mgr. Stana Studentova Dipl. PW.
Vystudovala psychologii v Brně, poté získala diplom v procesové práci v Londýně, kde je nyní členkou fakulty RSPOP UK a vede klinické oddělení Centra pro krizovou intervenci
a duševní zdraví. V České republice vede výcvik v POP, který je organizovaný Institutem procesově orientované práce (IPOP).Ve své soukromé praxi pracuje jako psychoterapeutka a školitelka v oblas tvořivos a osobního rozvoje. Je supervizorkou
pro studenty, klinické pracovníky a pro manažery v neziskových organizacích. Podílela se na publikování sborníku esejí o vnitřní práci „Far in Far out“. Je také konzultantkou pro organizační týmy v oblasti týmového rozvoje a řešení konfliktů. Jejím zájmem je přinášet uvědomění do tvořivosti a různorodosti v každodenních situacích.

Organizační informace:

Kde: Prostor 8, Šmilovského 8, Praha 2
Kdy: 13. –15. září 2019 (pátek 16:00 – neděle 16:00)

Cena:
3 900 Kč přihlášení a úhrada kurzu do 31. 7. 2019
4 200 Kč přihlášení a úhrada kurzu do 30. 8. 2019
4 500 Kč přihlášení a úhrada kurzu do 13. 9. 2019

Nabízíme omezený počet dotovaných míst pro studenty,
seniory a matky/otce na mateřské/rodičovské dovolené.
Pro více informací pište na kurzy@processwork.cz
Registrace: Vyplňte, prosím, přihlašovací formulář na stránkách
www.processwork.cz. Přihlášení je platné po uhrazení
kurzovného. Seznamte se, prosím, také s našimi
storno podmínkami.

Kontaktní osoba: Anna Ryvolová, 776 688 922

https://www.facebook.com/events/341688006436456/

Klára Bártová: Sex. orientace z pohledu psychologie a sexuologie
Zář 13 @ 17:00 – 19:00

Milí přátelé. Přijměte pozvání na páteční přednášku, která se uskuteční v budově Přírodovědecké fakulty UK v Praze, Viničná 7, posluchárna zoologie B7 ve druhém patře u hlavního schodiště.

https://www.facebook.com/events/397331980875646/

Zář
17
Út
Úvod do terapeutické hry pro děti s PAS v Rodinné centrum OLIVY
Zář 17 @ 16:00 – 19:00

navazování vztahů / podpora zájmu o okolí / rozvoj očního kontaktu / rozvoj komunikace
lektorka: Linda Cecavová

https://www.facebook.com/events/393249184785359/

Komentáře jsou uzavřeny.