Koho si přejete kontaktovat?

grada student-point upol portal mu nros o2
Kvě
27
Po
Význam peerů a svépomocných aktivit v systému péče o duš. zdraví
Kvě 27 @ 15:00 – 17:00

Srdečně Vás zveme na přednášku Richarda Weingartena, peer odborníka a lektora z USA.

V přednášce bude Richard Weingarten mluvit o své vlastní zkušenosti se zotavením a o tom, jak mu pomohly svépomocné skupiny. Následně bude mluvit o fungování služeb a svépomocných skupin, z nichž mnohé pomáhal vytvářet a zakládat, v USA a Brazílii.

O Richardovi Weingartenovi:
Richard Weingarten je peer expert pocházející z New Haven, USA. Sám prochází zotavením z duševního onemocnění od roku 1986. V letech 1994-2009 pracoval jako oblastní ředitel pro záležitosti uživatelů psychiatrické péče na Connecticut Department of Mental Health and Addiction Services.
Podílel se na vytváření mnoha služeb a vzdělávacích programů vedených peer pracovníky. Od roku 2009 konzultuje a realizuje tréninky na mezinárodní úrovni (v Brazílii, Holandsku a Izraeli). Angažuje se v organizacích prosazujících peerství jako takové.
Je autorem knih na téma zotavení a peerství, které slouží k výuce na brazilských univerzitách. V Brazílii kromě mnoha tréninků na toto téma představil také program WRAP (Wellness Recovery Action Plan). Program WRAP vyučoval také v Holandsku.

Přednáška bude v anglickém jazyce, domlouváme možnost simultánního tlumočení.
VSTUP ZDARMA

https://www.facebook.com/events/325467161477403/

Jak se stát koučem – tematický večer zdarma v Results & Emotions
Kvě 27 @ 18:30 – 20:30

Mám na to být koučem? Je koučink pro mě? Jak se stát koučem? Jak využít koučink v manažerské praxi? Jak si najít klientelu? Odpovíme živě 27.5.,5.6. a 10.6. v Praze. Přihlášky zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

V přátelské a pohodové atmosféře si budeme povídat o:
👨‍🎓Definice koučování a jeho základní principy
🕵️‍♀️Jak do koučování správně investovat a získat hodnotu
❓Mám na to být koučem?
😎Jak se stát koučem a získat si klientelu
🤔Podle čeho si klienti vybírají kouče
👨‍💼Jak využít koučování pro firmu a ve firmě
💪Proč je koučovací model ResultsEmotions u klientů oblíbený
🎉Diskuze a Networking

Termíny se vždy rychle plní, proto neváhejte a rezervujte si své místo zde: http://bytkoucem.cz/jak-se-stat-koucem/

https://www.facebook.com/events/650327242018443/

Kino s psychoanalýzou—Big Lebowski v Kasárna Karlín
Kvě 27 @ 19:00 – 22:00

pondělí 27. 5.—19:00—kinosál

Kinematografie se odjakživa pokouší zachytit a popsat hlubinná zákoutí lidské duše. Tak proč to nezanalyzovat? Kino s psychoanalýzou od organizace Meetina z.s. přináší kultovní artovky i hollywoodské blockbustery, které po skončení rozebírají psychoanalytičtí terapeuti Jakub Kuchař a Tomáš Kufa.

Na pohovku tentokrát položíme Jeffa ,,Dude“ Lebowskiho!

🧐 Proč je Dude (hlavní postava) tak líný? Je to proto, že jde vlastně o citlivého rezignovaného člověka zklamaného z tehdejšího stavu americké společnosti? Nebo je tento způsob života pro něj prostě bezpečnější – nemusí se snažit o žádné materiální úspěchy a tudíž ani nemusí být zklamaný z případného neúspěchu? Jaký podle psychoanalýzy Dude asi mohl mít vztah se svými rodiči? Jaké mají ve filmu význam časté narážky na sex? Jak by psychoanalytik vyložil sny, které se Dudovi zdály? Jak to, že si Dude rozumí se spoluhráčem z bowlingu Walterem, který má naprosto jiný pohled na svět? K čemu vlastně Dudovi slouží jeho humor? Jak tehdejší americká společenská situace ovlivnila hlavní postavy? Proč jsou vztahy mezi postavami ve filmu tak absurdní? Jak lze o filmu uvažovat za pomocí klasických psychoanalytických konceptů id, ega a superega? A mnoho dalšího!

Jedním z cílů Meetiny je přiblížit veřejnosti, na jakých principech stojí psychoterapie a to, jak psychoterapeuti pracují a přemýšlejí. Přijďte se s námi podívat na film a zažít či se zapojit do netradiční diskuze vedené psychoanalytickými psychoterapeuty.

vstupné: 150 CZK
……………….
🎫 VSTUPENKY
» vstupenky lze koupit v předprodeji přes goout.net/kulturni-centra/kasarna-karlin/fbwb/
» prodej vstupenek na místě začíná 30 minut před promítáním
» kvůli komfortu diváků není po začátku promítání možné vstupovat do sálu

https://www.facebook.com/events/592148861266271/

Petra Vejvodová: Techniky manipulace a síla emocí v Skautský institut na Staromáku
Kvě 27 @ 19:00 – 21:00

S Petrou Vejvodovou se zaměříme na techniky, které využívají tvůrci propagandy a dezinformací. Především pak na roli emocí jako nejdůležitější ingredience úspěšné manipulace. Přednáška vychází z českých i zahraničních akademických výzkumů.

Petra Vejvodová je politoložka a vedoucí bezpečnostních studií Masarykovy univerzity. Společně s dalšími autory uspořádala Nejlepší knihu o fake news.

https://www.facebook.com/events/1600276140103080/

Kvě
28
Út
Moje jméno není diagnóza – v Kyjově
Kvě 28 @ 17:00 – 19:00

Přijďte s námi besedovat s hosty, kteří mají osobní zkušenost s duševním onemocněním!
Věnovat se budeme nejenom životu s nemocí, osobním cestám k zotavení, ale i problému stigmatizace a tématu dušeního zdraví z různých úhlů pohledu.
Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním často představuje větší zátěž než samotná nemoc, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva.

VSTUP ZDARMA
#mluvimnarovinu

https://www.facebook.com/events/2315488785181032/

Kvě
29
St
Psychotalks : Radvan Bahbouh o koučování v prostor39
Kvě 29 @ 18:00 – 19:30

▶▸ Je ČAS(P) NA PRAXI! ◂◀

A tak jsme si pro vás přichystali (v tomto školním roce již poslední) večer s Psychotalks!

A naše pozvání tentokrát přijal doc. PhDr. MUDr. Mgr. Radvan Bahbouh, Ph.D., kterého jistě nemusíme dlouze představovat.

Radvan Bahbouh přes 20 let přednáší na katedře psychologie FF UK, nedávno se stal jejím vedoucím, a kromě bohaté publikační a výzkumné činnosti se dlouhodobě věnuje podpoře nevyužitého potenciálu koučováním a sebekoučováním v rámci své společnosti QED GROUP.

A právě na toto téma, psychologické koučování, bude tentokrát přednáška a diskuze zaměřená.

Přednáška se bude konat v žižkovském prostor39. Začátek přednášky bude v 18:00, očekávaný konec ve 19:30.

KAPACITA PROSTORU JE AKTUÁLNĚ NAPLNĚNÁ. VOLNÁ MÍSTA BUDEME MOŽNÁ UVOLŇOVAT PŘED AKCÍ, PROTO DÁL SLEDUJTE TUTO UDÁLOST.

To je zatím vše. Připravte si své dotazy a těšíme se na vás!♥

Za Akční tým ČASP Praha,
Tereza

https://www.facebook.com/events/2315694141807062/

Relaxační workshop (Praha) v Inspirační prostor Moteel
Kvě 29 @ 18:45 – 20:15

Relaxace jsou účinným nástrojem pro odpočinek, překonávání napětí a stresu. Uvolňují tělo i mysl a mohou vám dovolit se alespoň na chvíli odpoutat od toho, co vám dělá starosti. Existují různé druhy relaxací, mnoho z nich se zaměřuje na uvolnění těla, které následně pomůže relaxovat i naší psychice. Relaxační techniky mohou výborně doplňovat každodenní psychohygienu, tedy naši vlastní péči o duši.
Pojďte se dozvědět, jak prospěšné mohou být různé relaxační techniky vašemu duševnímu zdraví a zároveň si s námi 3 z nich vyzkoušet. Provedeme vás Jacobsonovou progresivní svalovou relaxací, řízenou imaginací a tréninkem všímavosti (mindfulness) zaměřeným na práci s vlastním dechem a pozorností.

Cena workshopu je 250 Kč, koupí vstupenky podpoříte naše workshopy Duševní zdravovědy pro středoškoláky.
Vstupenky zakoupíte zde: http://tiny.cc/Vstupenky_29-05-19

Program je z dílny neziskové organizace Nevypusť duši, za kterou stojí tým mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků, neurovědců a studentů těchto oborů. Zároveň ji tvoří i psychiatričtí pacienti a lidé se zkušeností s duševním onemocněním v mladém věku. Šíříme fakta, boříme mýty a nebojíme se mluvit o duševním zdraví. Zdůrazňujeme důležitost prevence – radíme lidem, jak nevypustit duši, sdílíme osobní příběhy a podporujeme včasné vyhledání odborné pomoci při duševních obtížích.

https://www.facebook.com/events/1239270752906786/

Kvě
30
Čt
Psychologické výzkumy – PhDr Ivana Křížová PhD v Psychiatrická nemocnice Bohnice
Kvě 30 @ 17:05 – 19:05

Psychologické výzkumy
PhDr. Ivana Křížová Ph.D.

Přednáška je zaměřena na představení experimentu jako základní výzkumné metody psychologie a příbuzných vědeckých oborů. Podrobněji budou představeny nejznámější psychologické výzkumy Alberta Bandury, Stanleyho Milgrama, Philipa Zimbarda, Elizabeth Loftus a Lauda Humphreyse. Na uvedených experimentech přiblížíme také významný obrat, který do sociálních věd vnesly.

Vstup volný.

Bližší informace:
Robin Freisleben -personální odbor PNB
robin.freisleben@bohnice.cz
(+420)284 016 270

https://www.facebook.com/events/299191177693568/

Jsem HIV pozitivní. NO a? v Skautský institut
Kvě 30 @ 19:00 – 21:00

Jak se žije lidem nakaženým HIV virem. Přijďte si poslechnou příběh Radka. Jak se k nim opravdu společnost chová? Jak probíhá léčba?

https://www.facebook.com/events/2228750413884416/

Čvn
2
Ne
Celodenní kurz empatické komunikace (Jan Burian) v Mindfulness Club
Čvn 2 @ 10:00 – 18:00

Celodenní kurz empatické komunikace (Jan Burian)

Srdečně Vás zveme na kurz empatické komunikace s Janem Burianem. V rámci celodenního programu se dozvíte, jak lépe zvládat konfliktní situace a jak budovat dlouhodobě kvalitní vztahy v osobním i pracovním životě.

Kurz povede Jan Burian, známý lektor mindfulness, který má s výukou této metody mnohaletou zkušenost.

Registrujte se prosím prostřednictvím našeho rezervačního systému zde:
https://bit.ly/2IubPNM

Těšíme se na Vás.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼ S KÝM?

Jan Burian, Ph.D.
“Mým hlavním cílem je pomáhat lidem žít plnější a spokojenější život. Právě z toho důvodu vedu kurzy Mindfulness zaměřené na zvládání stresu a emocí. Profesně se dále věnuji rozvoji empatie a všímavosti při komunikaci a mediaci sporů. Absolvoval jsem na všímavosti založený psychoterapeutický výcvik a trénink pro lektory MBCT organizovaný Centrem pro mindfulness v Oxfordu. Vedl jsem již desítky osmi-týdenních a víkendových kurzů mindfulness nejen pro širokou veřejnost nebo firmy, ale např. i ve vězení. Podílel jsem se na prvním českém neurovědeckém výzkumu meditace všímavosti… sbírám odvahu, abych si připustil nedostatky a dokázal je ocenit jako příležitost k růstu. Protože lotosy rostou z bahna. Učím se zůstat s tím, co se děje právě teď. Dotýkat se toho, co je tak nepříjemné, že před tím uhýbám … a pouštět to, co je tak příjemné, že na tom ulpívám.

Více informací o Honzovi naleznete zde:
https://www.youtube.com/watch?v=JavfqaHjCnw&t=2s
https://www.youtube.com/watch?v=oN07M7NN3HY&t=192s

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼ V ČEM VÁM KURZ MŮŽE POMOCI?

– Lépe zvládat konflikty s blízkými lidmi a využít je k tomu, aby se pomocí nich zlepšil Vás vztah.

– Ustát konflikt se šéfem nebo s kolegou a využít ho k tomu, aby se Vám lépe spolupracovalo.

– Vyjádřit své potřeby a názory v přítomnosti druhých a přitom s ostatními dobře vycházet.

– Lépe porozumět druhým lidem.

– Lépe zvládat emočně náročné společenské situace.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼ NÁPLŇ KURZU

Náplní každého setkání bude praktický nácvik komunikace:

– Konkrétní situace z Vašeho života si přehrajeme a budeme hledat nové způsoby, jak danou situaci zvládnout.

– Situace můžeme přehrát jako na divadle, nebo najdeme jiný způsob, při kterém se budete cítit bezpečně.

– Zahrajeme si také krátké hry, které pomáhají zábavnou formou zkoumat mezilidské interakce.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▼ TERMÍNY A PODMÍNKY ÚČASTI

Místo konání: Mindfulness Club (U letenského sadu 6, Praha 7)

Termín konání: Neděle 2. 6. 10:00 – 18:00

Výše příspěvku na seminář: 900 Kč

Registrujte se prosím prostřednictvím našeho rezervačního systému zde:
https://bit.ly/2IubPNM

https://www.facebook.com/events/430056924236801/

Čvn
4
Út
Body image workshop: doma ve svém těle v Centrum Anabell
Čvn 4 @ 17:00 – 19:00

Jak si vytvořit vřelý a osobní vztah ke svému tělu ve světě, který je plný obrazů toho, jak by naše tělo mělo vypadat?

Na workshopu si můžete vyzkoušet různé cesty, jak se sami k sobě přiblížit a nenechat se ovlivnit umělými nároky na vzhled.

Na workshop je nutné se předem registrovat na e-mailu recepce.brno@anabell.cz nebo na telefonních číslech 542 214 014
a 724 824 619.

https://www.facebook.com/events/254760085364375/

Čvn
5
St
Závislost: Nemoc nebo životní etapa? v ArtBar Druhý Pád
Čvn 5 @ 18:00 – 19:30

Je závislost na celý život? Co vůbec znamená léčit se ze závislosti? Co jsou faktory, které ovlivňují zotavení? A kde jsou hranice, kterými jsou současné přístupy k léčbě omezeny? Co je opakem závislosti? Je to střízlivost, nebo něco úplně jiného? Na tyto otázky vám nenabídneme odpovědi, ale nabídneme prostor pro rozmanitost pohledů na tuto problematiku.

Beseda je určena každému, kdo se chce o problematice závislostí dozvědět víc informací – jak od lidí, kteří se tomuto tématu věnují pracovně, tak od lidí, kteří mají s tímto tématem žitou zkušenost. Účast na besedě je zdarma.

O tématu budou diskutovat:
– Pavel Nepustil (psycholog, konzultant a supervizor se specifickým zájmem o oblast užívání drog)
– Lidé za skupiny Zotavení, kteří mají vlastní zkušenost se závislostí
– Jakub Štambera (psycholog z Psychiatrické nemocnice Černovice z oddělení pro léčbu závislostí).

Závislost? – tohle téma se mě přece netýká. Ale ruku na srdce – kolikrát se vám stalo, že jste pokračovali v nějakém chování, o kterém jste věděli, že vám škodí? Nebo jste si něčeho takového všimli u svých blízkých. Pár piv přes míru, než jste šli ráno do práce, trávení velkého množství času online na úkor vztahů, nedůvěra ke kamarádovi, který si od vás opakovaně půjčuje peníze, které nevrací, atp.

Spousta z nás má nějaký zážitek toho, že se nám nějaké chování vymklo z rukou a máme i zkušenost s tím, kolik úsilí nás stálo začít dělat věci jinak a pečovat o sebe. V rámci naší besedy vám nabídneme mnohost pohledů na téma závislosti a problémového užívání – ať už to jsou pohledy lidí, kteří v tomto kontextu pracují, nebo lidí, kteří si touto zkušeností prošli a úspěšně se z ní zotavují.

Úvodem besedy bude promítnuta krátká prezentace Johanna Hariho z TEDx (v angličtině s českými titulky). Po moderované diskusi bude prostor na dotazy z publika.

Beseda proběhne díky podpoře Magistrátu města Brna.

Besedu moderují terapeutky z Terapeutického centra v Jmk Anna Rejmanová a Tereza Bínová

https://www.facebook.com/events/372476443381678/

Komentáře jsou uzavřeny.